نویسنده: آرش عیاری
// دوشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰

سیستم‌ عامل اندروید N پشتیبانی کامل‌تری از واقعیت مجازی خواهد داشت

به نظر می‌رسد گوگل در آخرین نسخه از سیستم‌ عامل مخصوص گوشی‌ های هوشمند خود یعنی اندروید N توجه ویژه‌ای به واقعیت مجازی و پشتیبانی بهتر از آن خواهد داشت. این قابلیت‌ها در بروزرسانی جدید مخصوص توسعه‌دهندگان این سیستم‌عامل آشکار شده است.

نسخه‌ی جدیدتری از اندروید ان مخصوص توسعه‌دهندگان به تازگی منتشر شده که گفته می‌شود امکانات خاصی برای توسعه‌ی قابلیت های واقعیت مجازی در آن گنجانده شده است. دو اپلیکیشن VR Listener و VR Helper در این نسخه به چشم می‌خورند و بعلاوه هشدارهای امنیتی در مورد استفاده‌ی اپلیکیشن‌ها از قابلیت‌های واقعیت مجازی نیز در بخش‌های کنترلی اندروید ان وجود دارند.

البته هنوز اطلاعات کاملی در مورد این قابلیت‌ها منتشر نشده اما اخباری که تاکنون منتشر شده حاکی از آن است که گوگل قصد دارد تا قبل از ارائه‌ی هدست واقعیت مجازی جدیدش که ادامه‌دهنده‌ی Cardboard است (و احتمالا در کنفرانس ماه آینده معرفی می‌شود)، اندروید را برای هماهنگی بهتر با قابلیت‌های واقعیت مجازی آماده کند. به طور مثال اپلیکیشن‌های جدیدی که این شرکت برای ارتباط بهتر با هدست توسعه داده است، می‌توانند گوشی را از قفل شدن خودکار در هنگام مشاهده‌ی محتواهای واقعیت مجازی برای طولانی‌مدت باز بدارند. بعلاوه گفته می‌شود گوگل قصد دارد یک هدست واقعیت مجازی اختصاصی تولید کند که بر خلاف Cardboard نیازی به گوشی یا کامپیوتر نداشته باشد و مستقل عمل کند.

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد در نسخه‌ی بعدی سیستم‌عاملش برای گوشی‌های هوشمند، قابلیت‌های مفید زیادی اضافه کند. برخی از این قابلیت‌ها تا کنون تایید شده‌اند. امکانات این نسخه را می‌تواند در مقاله‌‌ای با عنوان هر آن چه که باید در مورد اندروید 7 یا اندوید N بدانید مطالعه کنید.

منبع: زومیت


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده