نویسنده: نادر امرایی
// چهار شنبه, ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۶

مایکروسافت اپ استور ویندوز ۱۰ و ایکس باکس را با هم ادغام می کند

کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ مایکروسافت از ساعتی پیش آغاز شده و در آن به موارد مهمی اشاره شد. یکی از این موارد، تصمیم مایکروسافت برای ادغام اپ استور ویندوز و ایکس باکس است. با زومجی همراه باشید.

مایکروسافت تصمیم گرفته است که اپ استور ویندوز و ایکس باکس را با هم ادغام کند. فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس باکس مایکروسافت در این مورد می‌گوید:

تابستان امسال و پس از انتشار آپدیت نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰، این دو اپ استور با هم ادغام خواهند شد تا فروشگاه اپلیکیشن واحدی ایجاد شود که از طریق تمامی دستگاه‌های ما در دسترس باشد.

از تابستان امسال و پس از انتشار آپدیت جدید برای ایکس باکس، برنامه‌های یونیورسال قابلیت نصب بر روی این دستگاه را خواهند داشت. کمپانی مایکروسافت در تلاش است تا این روند را تا حد ممکن برای توسعه‌دهندگان (از جمله سازندگان بازی) ساده کند تا بتوانند به راحتی محصولت خود را در قالب برنامه‌های یونیورسال ارائه کنند. این کمپانی در خلال کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ خود که ساعاتی پیش آغاز شد، اعلام کرد که ابزار تبدیلی ساخته است که می‌تواند به راحتی بازی‌های جدید و قدیمی را به بازی‌هایی با قابلیت پشتیبانی از چند پلتفرم تبدیل کند. این ابزار جدید به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد که بدون توجه به پلتفرم اصلی برنامه‌ی خود، محصولات خود را با قابلیت پشتیبانی از کاشی‌های زنده، اعلان‌ها و کنترلرهای ایکس باکس وان بسازند.

منبع: زومیت


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده