نویسنده: بخش تبلیغات
// چهار شنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

یوفونی؛ نسل جدید صندلی های هواپیما

یوفونی تکنولوژی است که به زودی تبدیل به نسل جدید صندلی های هواپیما تبدیل می‌شود.

یوفونی پخش صدا از صندلی هواپیماست که به خصوص در سفرهای طولانی برای سرگرم کردن مسافران و تماشای ویدیو یا گوش دادن به موسیقی کاربرد خواهد داشت.

از این به بعد سفرهای طولانی جذاب‌تر و لذتبخش‌تر خواهند شد، چرا که با وجود یوفونی، تکنولوژی جدید سفر، دیگر تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی فقط از طریق هدفون نخواهد بود. اما چطور چنین چیزی ممکن است؟ در ادامه درباره این تکنولوژی جدید در سفرهای هوایی بیشتر بدانید.

هیچ پروازی بی سر و صدا نیست!

کابین‌های هواپیما شلوغ هستند، چه بخواهد سر و صدای ناشی از گفت و گوی مسافران یا صدای یک کودک کلافه از پرواز که شروع به گریه می‌کند، شما را درگیر خود خواهد کرد. در هر حال هواپیما برای همه این مسافران جا دارد، ولی سایرین نیز مجبور نیستند در پرواز طولانی با این سر و صداها کلافه شوند.

 به همین دلیل هر بار شرکت‌ های مختلف تکنولوژی ساخت و تولید تجهیزات هواپیمایی به دنبال راهکارهایی برای راحت‌تر سفر کردن مسافران هستند. در همین راستا برای مسافرانی که به دنبال آرامش بیشتری هستند تکنولوژی‌های جدیدتر و امکانات بیشتری رونمایی می‌شود.

یوفونی قرار است این بخش از سفر را آسانتر کند. به این ترتیب وقتی بلیط هواپیما خود را به یک مقصد دور خریداری می‌کنید، دیگر صداهای اطراف در پروازهای طولانی شما را آزار نخواهند داد. این تکنولوژی نه تنها شما را سرگرم می‌کند، بلکه حریم خصوصی بیشتری برایتان ایجاد خواهد کرد.

 

یوفونی (Euphony) چیست؟

سافران سیت (Safran Seat) نام شرکتی است که یوفونی (Euphony) را برای اینکه مسافران در سفرهای طولانی خود تجربه بهتری داشته باشند، معرفی کرده است. این شرکت که تولید کننده صندلی‌ های هواپیمایی برای مسافران و خدمه پرواز محسوب می‌شود، برای اینکه حین پروازهای طولانی مسافران از راحتی و آرامش بیشتری برخوردار باشند، راهکار جدیدی را ارائه می‌دهد.

 به این ترتیب نیاز به هدست یا هندزفری شخصی را از بین می‌‎برد، فقط باید گوشی‌هایی که در صندلی تعبیه می‌شوند را طوری تنظیم کنید که در عین حال که سرتان راحت به صندلی تکیه داده می‌شود، صدای موسیقی یا فیلم مورد نظرتان را نیز بشنوید.

صندلی هواپیما یوفونی

از این تکنولوژی، که نتیجه همکاری شرکت سافران سیت و شرکت Devialet است، در نمایشگاهی با عنوان امکانات داخلی صنعت هوایی رونمایی می‌شود و عملی شدن آن فعلا فقط برای صندلی‌ های مسافران بلیط هواپیما فرست کلاس و بیزنس کلاس خواهد بود. متاسفانه این خدمات فعلا در پروازهای کلاس اکونومی در دسترس نخواهد بود، اما در آینده‌ای نزدیک این اتفاق نیز ممکن است رخ دهد.

 برخلاف زمانی که هندزفری در گوش‌تان است، هنگام استفاده از یوفونی هیچ مانعی بین مسافر و خدمه نیز وجود ندارد و در عین حال که درون گوش هیچ چیزی قرار نمی‌گیرد، صدا را با بهترین کیفیت خواهید شنید. از سوی دیگر، نگرانی بابت صداهای اضافی نیز وجود نخواهد داشت.

همچنین در طول پرواز، مسافران صدایی جز آنچه خودشان تمایل دارند، نخواهند شنید. این یعنی پرواز شما بدون سر و صدا و باکیفیت هرچه تمام‌تر به مقصد خواهد رسید.

حتی می‌توانید از طریق دستگاه خود با بلوتوث به سیستم متصل شوید، بلندگوهای صندلی را تنظیم کنید و از آنچه می‌خواهید بشنوید و تماشا کنید، لذت ببرید. یوفونی به معنای صدای دلپذیر است و مسافران را بدون سر و صداهای مزاحم تا مقصد سرگرم می‌کند!

تجربه سفرآسان با یوفونی

یوفونی تکنولوژی است که نیاز به هدست شخصی را نیز از بین برده، در عوض اسپیکرها به طور اختصاصی داخل هر صندلی قرار گرفته‌اند و کنترل صدای آن نیز به راحتی توسط مسافران انجام می‌گیرد. روی کار آمدن این تکنولوژی، سفرهای طولانی را برای مسافران راحت‌تر خواهد کرد.

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده