// دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۵

خرید قطعات کامپیوتر گیمینگ از ایران پی سی

 از دغدغه های افراد وقتی که در حال جمع کردن سیستم هستن این است که چطور میتونن بهترین سیستم ممکن را سر هم کنند.

در این راه نکاتی وجود دارد که شاید در نگاه اول ساده از کنار آن‌ها عبور کنیم ولی نکات مهم جمع کردن سیستم گیمینگ همین ها هستن و میتونن هم انتخاب های شما را راحت‌تر کنند و هم مطمئن  باشید که سیستم مناسبی است. در زیر این نکات را با هم بررسی می‌کنیم.

همان‌طور که می‌دانید مدل‌های مختلف CPU ،GPU و سایر تجهیزات کامپیوتر وجود دارد که همواره کار انتخاب بین قطعات رو برای شما سخت می‌کند. منابعی وجود دارند که قطعات را شناسایی کرده‌اند و کارایی قطعات کنار یکدیگر را تست و پاسخ مطلوب را از آن‌ها گرفته‌اند. این مراکز و منابع سیتم های آماده و از قبل اسمبل شده مخصوص یک فعالیت خاص مثل سیستم گیمینگ، سیستم رندرینگ یا کامپیوترهای اداری، را هم به‌صورت پیشنهاد های آماده در اختیار شما میگذارند که یکی از این منابع معتبر ایران پی سی است.

۱- منبع تغذیه قلب سیستم

این منطق که خرید منبع تغذیه ارزان بهتر است، ممکن است منطق خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه به نظر برسد تا بتوانید هزینه بیشتری برای کارت گرافیک یا سی پی یو بکنید. اما به هیچ وجه سعی نکنید یک منبع تغذیه ارزان برای رایانه شخصی خود خریداری کنید.

پردازنده به‌طور کلی به‌عنوان موتور رایانه شما در نظر گرفته می‌شود، اما اگر این مغز دستگاه باشد، منبع تغذیه قلب تپنده ای است که همه چیز را به کار می‌اندازد. پیشنهاد ما این نیست که به سراغ منابع تغذیه بسیار گران و توان بسار بالا بروید. بلکه به سراغ منبع تغذیه یا پاوری بروید که قابل اطمینان باشد. خرید پاورهای ارزان‌قیمت تری که خریدش منطقی هم به نظر می‌رسد ممکن است در هنگام کارهای اساسی سیستم یا زیر بار زیاد رفتن عملکرد سیستم را مختل کنند و نتوانند ولتاژ مورد نیاز قطعات را به درستی تأمین کنند.

کیس گیمینگ با نورپردازی رنگ قرمز

۲- کیس مناسب

موردی که بیشتر افراد یا از روی ظاهر به خرید آن میپردازند یا ترجیح می‌دهند هزینه ی کمی روی آن انجام دهند و نکته مهمی برایشان محسوب نمیشود. ما به شما پیشنهاد ‌می‌کنیم که حتما در مورد کیس نکته سنج باشید. اینکه دارای شیارهای مخصوص برای مرتب کردن سیم ها باشد چون نامرتب بودن سیم ها علاوه‌بر جنبه ظاهری در تهویه سیتم هم تداخل ایجاد می‌کند. دومین نکته اینکه دارای تعداد جایگاه های مناسب  برای فن های تهویه باشد.

۳- مشورت گرفتن

بعد از اینکه در مورد سخت افزارهای سیستم خودتون تصمیم گرفتید حتما در انجمن های اینترنتی تکنولوژی با سابقه و حرفه‌ای قرار بدین و از دیگران نظرشان را در مورد این سیستم جویا شوید. کاربران در بیشتر مواقع دارای تجارب با ارزشی هستند که می‌تواند به شما کمک زیادی بکند. البته این نظرات را هم نکته سنجی کنید و تصمیم نهایی خودتان را بگیرید.

تنظیمات سیستم برای اجرای بهتر بازی ها

۴- اهمیت نرم‌افزار

بعد از اینکه سیستم گیمینگ خودتان را سر هم کردید حتما از نرم‌افزار‌های نظارتی سیستم استفاده کنید. این نرم‌افزار‌ها به شما در پیدا کردن مشکلات احتمالی کمک می‌کنند و قبل از اینکه مشکل بدتر شود می‌توانید جلوی آن‌ها را بگیرید.

حتی از نرم افزارهای تست قطعات هم کمک بگیرید و قطعات را مورد تست و زیر بار قرار دهید تا از عملکرد صحیح سیستم مطمئن شوید. حتی نرم افزارهایی وجود دارند که سلامت چشمان را در هنگام کار با کامپیوتر بالاتر میبرند از آن‌ها استفاده کنید.

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده