// جمعه, ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

هواوی هشتمین کمپانی خلاق دنیا در سال 2021 لقب گرفت

گروه مشاوره بوستون (BCG) که یک شرکت مشاوره‌ای و مدیریتی آمریکایی است، در جدیدترین رتبه‌بندی خود اعلام کرد شرکت هواوی از نظر نوآوری و خلاقیت در بین 10 شرکت برتر دنیا در سال 2021 قرار دارد.

اقدامات نوآورانه مستلزم سرمایه‌گذاری عظیم، حمایت از توسعه‌دهندگان، داشتن آزمایشگاه‌های پیشرفته تحقیق و توسعه و چشم‌انداز بلندمدت است؛ از همین رو، قرار گرفتن در فهرست شرکت‌های نوآور در سطح جهانی دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

اخیراً گروه مشاوره بوستون (BCG) که شرکتی آمریکایی با بیش از 45 شعبه در دنیا است، فهرست پنجاه شرکت خلاق دنیا را منتشر کرده است که در بین آن‌ها نام هواوی هم به چشم می‌خورد.

در این فهرست اپل و گوگل، جایگاه های اول و دوم را اشغال کرده‌اند و آمازون، مایکروسافت و تسلا هم توانسته‌اند به ترتیب جایگاه‌های سوم، چهارم و پنجم را از آن خود کنند. اما در این فهرست نام Huawei نیز به‌عنوان یکی از معدود شرکت‌های آسیایی حاضر، جلب توجه می‌کند و این شرکت توانسته در این رده‌بندی، در جایگاه هشتم شرکت‌های برتر جهانی در حوزه نوآوری قرار بگیرد.

رده بندی کمپانی خلاق دنیا اپل اول هواوی هشتم

رتبه بندی BCG براساس یک مدل به نام i2i انجام می‌شود که توانایی‌های برندها در نوآوری را در دو حوزه ارزیابی می‌کند. این دو حوزه شامل اقدامات نوآورانه و پلتفرم‌های نوآورانه است. این مؤسسه موارد دیگری چون پروژه‌های خلاقانه، حجم سرمایه‌گذاری و نظیر آن‌ها را نیز در محاسبه شاخص i2i وارد معادله می‌کند.

آمار خلاق ترین شرکت های دنیا در سال 2020

اخیراً هواوی گزارش مالی سال 2020 خود را نیز منتشر کرد که نشان می‌دهد جدای از خلاقیت این شرکت، فروش آن نیز در سال 2020 میلادی به 136.7 میلیارد دلار رسیده و سودی معادل 9.9 میلیارد دلار عاید این شرکت شده است. براساس این گزارش، با وجود شرایط سخت موجود، درآمد هواوی 3.8 درصد و سود این شرکت 3.2 درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده