// سه شنبه, ۳۰ دی ۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

سالانه تعداد زیادی از افراد بر اثر سقوط از پنجره جان خود از دست می‌دهند و این حادثه همچنان ادامه خواهد داشت.

از جمله آن‌ها افرادی هستند که به‌دلیل سهل انگاری گرفتار این سانحه شده یا کودکانی که به‌دلیل غفلت والدین دچار این حادثه شده‌اند و اخیرا نیز اقدام به خودکشی 3 پزشک روس مبتلا به کووید 19 همگی از جمله حوادثی است که به‌دلیل پایین بودن سطح امنیت در ساختمان ها رخ می‌دهد.

اما در ادامه به ارائه راه حلی برای جلوگیری از وقوع چنین حوادث دردناکی می پردازیم تا بتوان از وقوع این‌گونه حوادث تا حد امکان جلوگیری کرد.

نرده حفاظ پنجره

نرده حفاظ پنجره برای ساختمان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه ساختمان‌ها معمولا در ارتفاع زیاد ساخته می‌شوند. به همین خاطر پنجره‌های آن‌ها به نرده‌ حفاظ نیاز دارد تا افراد و اجسام از آن‌ها سقوط نکنند. نرده‌ها در طبقات پایین‌تر، روی در‌های ورودی و دیوارها نیز مانعی برای ورود سارقین به داخل ساختمان هستند. برای انتخاب بهترین حفاظ لازم است که با آن‌ها آشنا باشید. در ادامه توضیحاتی در مورد نرده‌های مناسب برای حفاظت از پنجره ارائه داده‌ایم.

انواع نرده حفاظ پنجره

نرده‌ها را باتوجه‌به فاکتورهای مختلفی می‌توان دسته‌بندی کرد. آن‌ها با استفاده از متریال مختلفی چون آهن، فرفورژه و آلومینیوم ساخته می‌شوند. همچنین طر‌ح‌های متفاوتی نیز دارند. گل نرده‌ها نسبت به مدل‌های ساده از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردار هستند و ظاهر جذاب‌تری برای ساختمان ایجاد می‌کنند.

تنوع طرح‌های نرده حفاظ پنجره بسیار زیاد است. دستگاه‌های پیشرفته‌ای که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان شکل دادن به مواد اولیه مختلف را فراهم می‌کند. در نرده‌ها انواع مختلف اشکال هندسی، گل‌ها و… ایجاد می‌شود. حتی میله‌های آن‌ها را نیز می‌توان در شکل‌های خاص طراحی کرد. به همین دلیل است که مشتریان می‌توانند محصولی دقیقا متناسب با نیز خود انتخاب و سفارش دهند.

 

انواع حفاظ پنجره

مقایسه انواع نرده حفاظ پنجره

همه ‌آن‌ها ویژگی‌های مشابه بسیاری دارند. امنیت بالا و ظاهر زیبا از مهم‌ترین ویژگی‌های حفاظ‌های مختلف است. اما برای انتخاب بهترین نرده لازم است که ویژگی انواع آن‌ها را بشناسید و با مقایسه صحیح، بهترین محصول را انتخاب کنید.

  1. حفاظ‌های دارای میله‌های متراکم امنیت بیشتری ندر مقایسه با نرده‌هایی با میله‌های فاصله‌دار دارند.
  2. حفاظ‌های آهنی و فولادی نسبت به انواع دیگر نرده از استحکام بیشتری برخوردار هستند.
  3. نرده‌هایی که با استفاده از آلومینیوم ساخته می‌شوند، معمولا طرح‌های متنوع‌تری نسبت به سایر حفاظ‌ها دارند.
  4. حفاظ‌های متحرک معمولا برای پنجره‌های بزرگ و در‌های ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نرده حفاظ متحرک

همان‌طور که گفته شد؛ عزیزانی که می‌خواهند جهت امنیت و زیبای نمای ساختمان خود از حفاظ پنجره استفاده کنند ، می‌توانند از حفاظ پنجره متحرک نیز استفاده بکنند که این حفاظ علاوه‌بر زیبایی راحتی نیز دارد و طرز کار با آن بسیار آسان است . تنها کافی است از یک موتور بسیار مقاوم و با کیفیت استفاده کنیم تا بتواند حفاظ را در هر ابعادی به‌راحتی باز و بسته کند و پس از چندین سال استفاده ای چگونه مشکلی به وجود نیاید .

حفاظ پنجره فرفورژه چیست؟

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان به وسیله آن امنیت کافی برای ساختمان‌های مختلف ایجاد کرد، استفاده از حفاظ برای پنجره‌ها و در‌هاست. حفاظ پنجره فرفورژه یکی از بهترین‌ها در میان مدل‌های مختلف این وسیله است. در زمان‌های گذشته متریالی که برای ساختن حفاظ‌های پنجره مورد استفاده قرار می‌گرفت، چوب و آهن بود. اما امروزه نرد‌های فرفورژه نیز برای ساخت حفاظ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرفورژه نوعی فلز است که می‌توان با استفاده از آن حفاظ‌هایی با ظرافت و استحکام بسیار زیاد برای پنجره‌های ساختمان‌های مختلف تولید کرد.

انواع حفاظ پنجره فرفورژه

به‌طور کلی حفاظ‌های پنجره فرفورژه به دو شکل تولید می‌شود. یک روش تولید این حفاظ‌ها به‌صورت صنعتی است که محصول تولید کارخانه است و روش دیگر آن صنفی است. ئر تولید صنفی، حفاظ پنجره فرفورژه در کارگاه‌ها و توسط جوشکارها تولید می‌شود. محصولات کارخانه‌ای در حجم بیشتر تولید می‌شوند. به همین دلیل معمولا شخصی‌سازی نمی‌شوند. تنها در انتها باتوجه‌به ابعاد پنجره بریده خواهند شد.

بنابر تجربه‌های مشتریان متخصص در این زمینه، خرید حفاظ از مجموعه‌های کوچک‌تر مزیت‌های بیشتری نسبت به کارخانه‌ها دارد. البته اعتبار شرکتی که از آن حفاظ خریداری می‌کنید نیز بسیار مهم است. چرا که مجموعه‌های معتبر با ارائه محصولات مرغوب با بهترین قیمت به شهرت دست پیدا می‌کنند.

حفاظ پنجره

مقایسه انواع حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ‌های پنجره آهنی شامل حفاظ‌های فرفورژه و ساده است. حفاظ‌های فرفورژه باتوجه‌به طراحی‌ها و تعداد گل‌های مورد استفاده در طراحی‌های آن مورد مقایسه قرار می‌گیرند. حفاظ‌های پنجره فرفورژه بسیار متنوع و زیبا هستند. به‌طور کلی فرفورژه یک متریال بسیار مقاوم برای حفاظ محسوب می‌شود. مشتریان با انتخاب یک مجموعه حرفه‌ای برای خرید این نوع حفاظ می‌توانند از کیفیت متریال مورد استفاده اطمینان داشته باشند.

به‌طور کلی حفاظ‌های فرفورژه از نظر ظاهر و گل نرده‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. هرچه تعداد گل‌ها و نقش موجود روی نرده بیشتر باشد، جلوه جذاب‌تری به نمای ساختمان می‌دهد. برخی از افراد تصور می‌کنند حفاظ‌هایی که طرح‌های ظریف‌تری دارند، از مقاومت زیادی برخوردار نیستند. این تصور اشتباه است. چرا که امنیت اولین فاکتور مورد توجه تولید کنندگان حفاظ پنجره فرفورژه است.

سخن آخر

در این مطلب سعی شد تا باتوجه‌به مشکلات و خطرات احتمالی در رابطه با پنجره های فاقد حفاظ، همانند ورود سارقین به داخل منزل، خطر سقوط و شکستن شیشه پنجره راهکاری مناسب برای حل آن و مخصوصا حفظ جان عزیزانمان ارائه شود. استفاده از حفاظ پنجره فرفورژه و نرده حفاظ پنجره می‌تواند راهکار مناسبی دربرابر حفظ جانمان دربرابر سقوط از پنجره باشد.

حفاظ نما از جمله مجموعه هایی است که به تولید حفاظ های پنجره در انواع و طرح‌ها می پردازد. استفاده از مواد و متریال مناسب در ساخت، دقت در ساخت و همچنین نصب دقیق و سریع حفاظ از جمله مواردی است که می‌توان از جمله مزیت های این مجموعه به نسبت سایر تولید کنندگان برشمرد. علاوه‌بر این، مجموعه حفاظ نما در زمینه تولید در های نوع آکاردئونی و حفاظ های بالکن نیز مشغول به فعالیت است که در رابطه با اطلاعات، ساخت و حدود قیمت آن‌ها می‌توانید به سایت مجموعه حفاظ نما مراجعه کنید.

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده