نویسنده: بخش تبلیغات
// چهار شنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

لزوم استفاده از ردیاب خودرو و موتورسیکلت چیست؟

شاید زمانی‌که اسم ردیاب خودرو را شنیده باشید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که ردیاب‌ها چه هستند و چه کارایی‌هایی دارند؟ آیا ارزش هزینه کردن سرمایه را جهت خرید دارند؟

باید بگوییم که هدف ردیاب‌های وسائل نقلیه در درجه اول تأمین امنیت بوده و در مراحل بعدی کاربرد آن پیگیری کردن و همچنین کنترل خودروها یا موتورسیکلت‌ها است. ردیاب خودرو در مدل‌ها و سایزهای مختلفی تولید شده‌اند که می‌توانند در استفاده‌های شخصی و کاری به کار گرفته شوند. اهمیت این ابزار را در ادامه بیش‌تر توضیح می‌دهیم، پس با ما همراه باشید.

آیا ابزارهای ضد سرقت می‌توانند جلوی سرقت خودرو و موتورسیکلت را بگیرند؟

در صورتی که شما هم دارای خودرو یا موتور سیکلت هستید از آمار سرقت که هر روز به روش‌های جدیدی مجهز می‌شود، آگاهی دارید. در صورتی هم که صاحب شرکت حمل‌و‌نقل با تعداد زیادی خودرو باشید، حتماً فکر امنیت خودروها برای شما آزاردهنده است. در حال حاضر استفاده از ابزارهایی مانند دزدگیرهای رایج، قفل فرمان و پدال و ... نمی‌تواند جلوی سرقت را بگیرد و این ابزار فقط ممکن است برای سارقان وقت گیر باشد و می‌توانند به‌راحتی از شر آن‌ها خلاص شوند و خودرو یا موتورسیکلت شما را به سرقت ببرند. پس از چه راهی باید پیش رفت که دچار هزینه‌های گزاف برای جبران این اشتباه نشویم؟

ردیاب خودرو و موتورسیکلت برای جلوگیری از دزدی

آیا ردیاب‌های خودرو با ابزار ضد سرقت خودرو فرقی دارند؟

پاسخ به این سؤال مثبت است. در ردیاب‌های خودرو می‌توانید این دستگاه را در داخل خودرو پنهان کنید و فقط خودتان از حضور آن اطلاع داشته باشید. شما به‌عنوان مالک خودرو یا موتورسیکلت حتی با گوشی همراه خود از هر فاصله ای می‌توانید خودرو یا موتورسیکلت خود را کنترل کنید. این امکان داده می‌شود که با دادن پیامک به دستگاه ردیاب، خودرو یا موتورسیکلت خودتان را از راه دور خاموش کرده و به این طریق جلوی سرقت را بگیرید. یا به‌طور مثال به خودروی شما ضربه ای وارد می‌شود و حتی اگر در مکانی دور باشید هشداری به گوشی همراه شما ارسال می‌شود و می‌توانید جلوی سرقت را بگیرید. بنابراین تفاوت ردیاب‌ها و سایر ابزارها در پنهان بودن آن و پیدا کردن خودرو یا موتورسیکلت شما پس از سرقت است.

یک ردیاب چطور می‌تواند از سرقت جلوگیری کند؟

این سؤال متداولی است که ممکن است برای افرادی که نیاز به این دستگاه دارند، پیش بیاید. دزدگیرهای معمولی هم برای جلوگیری از سرقت‌ها روی خودروها نصب می‌شوند ولی زمانی‌که خودروی شما به سرقت رفته است، دیگر هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. ردیاب‌ها هم در پیشگیری از سرقت‌ها موثرند و هم در صورت سرقت پس از آن می‌توانند خودرو را بیابند. زیرا فرد می‌تواند هر لحظه موقعیت خودرو یا موتورسیکلت خود را روی نرم‌افزاری ببیند که در هنگام خرید به او داده می‌شود. در این هنگام می‌تواند با مراجعه به پلیس موقعیت فعلی را اطلاع داده و به سرعت خودرو را برگرداند.

چطور یک ردیاب با ویژگی‌های برتر را پیدا کنیم؟

  • روش دسترسی به اطلاعات در ردیاب

زمانی‌که شما ردیاب خودرو یا موتور سیکلت خود را تهیه کردید این موضوع مهم است که بتوانید ازطریق نرم‌افزار فارسی‌ساز شده کلیه مسیرهایی را ببینید که آمد و شد شده‌اند یا توقف داشته اید. یک ردیاب خوب باید این امکان را به افراد بدهد که تمام اطلاعات فعلی و گذشته خودرو را به‌صورت گزارش خروجی دهد.

  • امکان کنترل کردن از راه‌های دور

از خصوصیت مهم یک ردیاب، کنترل کردن آن از راه دور است. کنترل کردن هم به این معنی است که بتوانید از راه دور وسیله نقلیه خود را خاموش کنید و هم به این معنی است که می‌توانید به‌عنوان کارفرما خودروهای شرکتی خود را کنترل کرده و محدوده‌ای برای حرکت، توقف، میزان سرعت خودروها، میزان سوخت و ... تعیین کنید که در صورت هرگونه خطا از راننده به شما آلارم داده شود.

  • ردیابی در حالت‌های آنلاین و آفلاین

بهترین ردیاب خودرو امکانی به‌صورت ردیابی آنلاین و آفلاین دارد. به این صورت که زمانی‌که اینترنت ندارید می‌توانید از موقعیت دستگاه ردیاب با کمک یک پیامک اطلاع پیدا کنید. در زمانی هم که ردیاب در حالت آنلاین است می‌توانید اطلاعات را در هر لحظه داشته باشید.

دزدی ماشین

  • اعلام هشدار در زمان خطر

ردیاب‌ها علاوه‌بر مسیریابی و نشان دادن موقعیت خودرو کارهای دیگری هم نشان می‌دهند. به‌طور مثال اگر ضربه ای به ردیاب بخورد یا مثلا در خودرو باز شود باید هشدار را دریافت کنید. حتی جا به جایی با جرثقیل را هم می‌تواند به شما اطلاع کند تا بتوانید سریعا خود را به محل برسانید.

  • دارای منبع خوب تغذیه

ردیاب‌ها در دو نوع با سیم کشی و بدون آن هستند. ردیاب‌های سیم‌کشی شده از برق خودرو و ردیاب‌های بدون سیم کشی از باتری‌های داخلی قوی بهره می‌برند. در ردیاب‌ها خوب در مواردی که ردیاب با سیم‌کشی کار می‌کند باتری داخلی هم دارد که در صورت قطع کردن برق خودرو توسط سارق باز هم ردیاب اطلاعات را ارسال می‌کند.

ردیاب خودرو برای چه افرادی مناسب است؟

ردیاب‌های خودرو یا موتورسیکلت هم استفاده‌های شخصی دارند و هم ارگان‌های دولتی یا شرکت‌ها می‌توانند از آن‌ها برای کنترل کردن خودروهایشان استفاده کنند. انواع شرکت‌های پخش مواد غذایی، دارویی، مواد سوختی و ... یا کارفرماهایی که می‌توانند با ردیاب‌هایی که در داخل خودروها قرار می‌دهند رانندگان شرکت خود را کنترل کنند.

 ردیاب‌ها در انواع مدل‌های متنوع و سایز‌های مختلف برای خودرو، موتورسیکلت، استفاده شخصی، آهن ربایی و موارد دیگر تولید شده‌اند که هدف همگی آن‌ها تأمین امنیت و جان و مال افراد و زندگی همراه‌با آسودگی خیال است. شرکت پیام جی پی اس از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌دهنده انواع ردیاب و به‌خصوص ردیاب‌های جی پی اس خودرو و موتورسیکلت است که شما می‌توانید برای آشنایی با انواع مدل‌ها و کاربردهای آن‌ها با شماره‌های زیر تماس بگیرید تا مشاوران «پیام جی پی اس» شما را راهنمایی کنند.

شماره تلفن‌های واحد فروش : 88563259-26760023

payamgps.com


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده