نویسنده: بخش تبلیغات
// سه شنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

شاتل اولین شرکت خصوصی ارایه‌کننده سرویس اینترنت پرسرعت بر بستر فیبر نوری در تهران

اینترنت پرسرعت ثابت یکی از پرطرف‌دارترین راهکارهای دسترسی به اینترنت به‌ویژه برای کاربران خانگی است.

 پایدار بودن، مقرون‌به‌صرفه بودن، قابلیت اشتراک بین تمام کاربران حاضر در یک محل و دسترس پذیری آسان از جمله ویژگی‌هایی ا‌ست که موجب محبوبیت اینترنت پرسرعت ثابت در بین کاربران می‌شود. اما مدت‌ها است که ارایه‌ی این سرویس روی خطوط فیبر نوری با محدودیت‌هایی روبه‌رو است و کاربران این خطوط فرصت انتخاب سرویسی مناسب و منطبق بر نیاز و درخواست خود را از دست داده‌اند.

اما چرا ارایه سرویس DSL روی خطوط فیبر نوری تا امروز برای شاتل امکان‌پذیر نبود؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید انواع خطوط تلفن موجود در بستر مخابراتی ایران را بشناسیم.

آشنایی با انواع خطوط تلفن در ساختار مخابراتی کشور

ارایه خط تلفن ثابت معمولا با برقراری ارتباط میان مرکز تلفن و محل دریافت‌کننده انجام می‌شود. اما در بعضی از مواقع این ارتباط نه به‌صورت مستقیم که با توزیع ازطریق یک کافو مخابراتی انجام می‌شود. کافوها جعبه‌ّهای فلزی خاکستری یا سفید رنگی هستند که در کوچه‌ها و خیابان‌ها نصب می‌شوند و از تعداد زیادی ترمینال و تجهیزات مخابراتی تشکیل شده‌اند. خطوط تلفن از مرکز مخابراتی به این کافوها می‌آیند و از آن‌جا به محل مشتری می‌روند. خطوط تلفن غالبا در سه دسته‌بندی مختلف ارایه می‌شوند. البته ممکن است انواع دیگری از خطوط تلفن نیز در زیرساخت‌های مخابراتی کشور وجود داشته باشد، اما این سه دسته‌بندی رایج‌ترین خطوط تلفن در شبکه‌ی زیرساخت تلفن شهری را تشکیل می‌دهند:

  • سیم مسی: که قدیمی‌ترین شیوه‌ی توزیع خطوط تلفن است که از مرکز مخابرات تا محل مشترک به وسیله سیم مسی متصل می‌شود.
  • فیبر نوری: فناوری جدیدی که بستر انتقال صدا و داده را از مرکز مخابرات با استفاده از فیبر نوری به کافو منتقل می‌کند و پس از آن بعد از اتصال به تجهیزات مربوطه، خط تلفن به کمک سیم مسی بین درخواست‌کنندگان ساکن در یک منطقه توزیع می‌شود.
  • PCM: یک سیم مسی که از مرکز تلفن تا کافو و از کافو تا ورودی ساختمان به‌عنوان یک خط منتقل و در ورودی ساختمان تعداد بیشتری خط تلفن از آن منشعب می‌شود.

چرا ارایه سرویس اینترنت پرسرعت روی خطوط فیبر نوری توسط شرکت‌های خصوصی امکان‌پذیر نبود؟

خطوط تلفن ساخته شده از زوج سیم مسی، قابلیت انتقال ۲۵۶ باند فرکانسی را دارند که فقط از دو باند آن برای انتقال صدا در تلفن شهری استفاده می‌شود. انتقال داده‌ها در سرویس اینترنت پر سرعت به‌گونه‌ای‌ست که فقط بر بستر زوج سیم مسی و با استفاده از باندهای فرکانسی باقی‌مانده امکان‌پذیر است.

یعنی از تجهیزات ارایه کننده اینترنت پرسرعت تا مودم مشترک، بستر ارایه باید کاملا مسی باشد. اتفاقی که در مورد خط‌های فیبرنوری می‌افتاد این بود که در بخشی از مسیر، وجود فیبر موجب قطع شدن کانال ارتباطی و مانع از ارایه سرویس اینترنت روی این خطوط می‌شد. بنابراین تجهیزات ارایه اینترنت باید بعد از خطوط فیبر نوری یعنی در کافو مخابراتی قرار می‌گرفتند. اما شرکت‌های خصوصی ارایه‌کننده اینترنت نمی‌توانستند تجهیزات ارایه‌ی سرویس را بعد از فیبر نوری مستقر و ارایه سرویس را از این طریق برای کاربران میسر کنند.

بهترین و مناسب‌ترین سرویس اینترنت ثابت روی خطوط فیبر نوری چیست؟

در حال حاضر برخی از شرکت‌های ارایه کننده‌ی اینترنت ثابت همچون شاتل، برای اولین‌بار مجوز جدیدی در اختیار دارند که به کمک آن می‌توانند، از تجهیزاتی که بعد از فیبر نوری مستقر شده است، استفاده کنند و ازاین‌رو فیبر دیگری مانعی برای ارایه سرویس اینترنت ثابت به مشتریان به شمار نمی‌آید.

ارایه سرویس‌های ADSL و VDSL بر این بستر بهترین پیشنهاد برای اینترنت ثابت خطوط فیبر نوری است که می‌تواند بسیار مورد توجه متقاضیان قرار گیرد.

شاتل نخستین ارایه کننده‌ی خدمات اینترنت ثابت بر بستر فیبر نوری در تهران

   شاتل به‌عنوان نخستین شرکت ارایه کننده‌ی خدمات اینترنت در بخش خصوصی کشور ارایه سرویس‌های اینترنت ثابت بر بستر فیبر نوری را در شهر تهران آغاز کرده است.

متقاضیانی که پیش از این به‌دلیل فیبر بودن خط تلفن موفق به دریافت سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت نشده‌اند، از این پس می‌توانند بدون محدودیت برای دریافت سرویس‌های اینترنت ثابت شاتل اقدام کنند.

مهم‌ترین ویژگی‌های اینترنت پرسرعت ثابت شاتل برای خطوط فیبر نوری

  • بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته شاتل به‌عنوان شرکتی که طی چندین سال گذشته، دارای بالاترین سطح رضایت کاربران کشور بوده است.
  • بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی بیشتر
  • با سرعت و کیفیتی تضمین شده
  • راه‌اندازی در کوتاه‌ترین زمان
  • پیشنهادهای استثنایی برای خرید سرویس ویژه مشتریان فیبر نوری
  • امکان دریافت سرویس‌های VDSL در مراکزی که تجهیزات مورد نیاز برای این سرویس‌ها فراهم باشد.

 

راه‌های دریافت سرویس اینترنت پرسرعت شاتل بر بستر فیبر نوری:

تماس با مرکز تماس سراسری شاتل به شماره ۹۱۰۰۰۰۰۰

مراجعه به وب‌سایت شاتل به نشانی shatel.ir

مراجعه به بخش سفارش‌ آنلاین خدمات: https://my.shatel.ir/RegisterAdslUser

 

 پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده