نویسنده: بخش تبلیغات
// شنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۰

سئو سایت و راز پیشرفت عجیب دیجی کالا و دیوار

سئو یکی از مهم‌ترین مباحث در ساخت وب‌سایت است که می‌تواند به پیشرفت و دیده شدن سایت شما کمک شایانی بکند.

آموزش سئو در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است به طوریکه بیش از ۵۰ درصد سایت‌های برتر ایران، بیشترین ورودی و فروش خود را مدیون گوگل هستند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به دیجی کالا، دیوار، فارس نیوز، بیتوته، نیوسئو و ... اشاره کرد. قطعا می‌دانید که سئو سایت فقط برای سایت‌های بزرگ کارآمد نیست چراکه بسیاری از سایت‌های قدرتمند کنونی مثل بیتوته، سیمرغ، نیوسئو، نشاط آوران و برترین‌ها از ابتدا با سئو پیشرفت کرده اند.

یک خواهش دوستانه: ۵ دقیقه وقت بگذارید و این مطلب کاملا آموزشی و تاثیرگذار را تا پایان بخوانید.

اگر بخواهیم صریح و راحت در مورد تاثیر سئو در افزایش فروش اینترنتی صحبت کنیم؛ ذکر همین نکته به تنهایی کافی است که حدود ۵۰ درصد کل درآمد سایت‌های برتر ایرانی از طریق گوگل و در واقع سئو سایت تامین می‌شود.

سئو فقط به معنای بهینه‌سازی سایت‌ها برای Google نبوده و شامل تمام موتورهای جستجو می‌شود. اما در ایران استفاده از گوگل به مراتب بیشتر از سایر موتورهای جستجو است. موتورهای نام آشنایی همچون Bing و Yahoo در کشورهای دیگر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند که البته باید این نکته را نیز مطرح کنم که بیش از ۸۷ درصد کل جستجوها در دنیا از طریق موتور جستجوگر گوگل اتفاق می‌افتد.

سایت شما با قرار گرفتن در رتبه‌های اول گوگل با افزایش بیش از ۱۰ برابری فروش مواجه خواهد شد که شاید باورکردنی نباشد اما کسانی که تجربه کرده‌اند می‌دانند قدرت سئو سایت حتی از این هم بیشتر است. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای گوگل شاید سخت و زمان‌بر باشد اما باید بدانید که واقعا این مساله بسیار ارزشمند و پربازده است. البته این ۱۰ برابر در طولانی مدت به صدها برابر تغییر می‌کند.

اگر من خودم را جای شما بگذارم این سوال در ذهنم پدیدار می‌شود :

با توجه به هزینه و زمان بهبود روند سئو سایت چه تضمینی برای رسیدن به هدف وجود دارد؟

اما پاسخ امیر قمصری : این سوال را بارها شنیده و پاسخ داده‌ام. نگرانی شما کاملا طبیعی است. بگذارید پاسخ شما را با یک مثال واقعی بدهم. دو سال قبل در یک شرکت فروشنده خدمات الکترونیکی حضور پیدا کردم. من در آن جلسه به هیات مدیره گفتم شما اگر بر روی سئو سایت و آموزش سئو کارکنان خود سرمایه‌گذاری کنید در عرض یک سال فروش‌تان حداقل ۱۰ برابر می‌شود. چندین نفر ناگهان شروع کردند به خندیدن و گفتند «ما با این همه تجربه و ... نتوانستیم حتی دو برابر کنیم درآمدمان را بعد شما چی میگی؟!» آن روز گذشت و یک هفته بعد مدیر سایت شرکت تماس گرفت و گفت من با مسئولیت خودم هزینه‌های سئو را پرداخت می‌کنم و می دانم چیزی که شما گفتید امکان پذیر است. پروژه شروع شد و یک سال بعد، اردیبهشت ماه بود که همان مدیر سایت تماس گرفت گفت « خواهش می‌کنم ما را از لینک یک بردارید، آنقدر تماس‌هایمان زیاد شده که نمی‌توانیم پاسخگو باشیم!» بنده هم گفتم « راستش را بخواهید من به گوگل زنگ نزدم شما را بالا بیاورد که حالا زنگ بزنم شما را پایین بیاورد» (با خنده و شوخی زیاد)

آن شرکت حالا دیگر هیچ فروشگاهی در دنیای واقعی برای خدماتش ندارد و تمام تمرکزش را روی فروش اینترنتی و سئو سایت قرار داده است.

رپورتاژ آگهی ویرلن

امیر قمصری به عنوان کارشناس و مشاور سئو؛ این کار را برای برندهای بزرگی انجام داده است و ۱۶ سال تجربه خود در این زمینه را راهی مطمئن برای آموزش سئو و بهبود شرایط کسب و کار اینترنتی تمام وب‌سایت‌ها می‌داند.

گوگل روز به روز هوشمندتر می شود و با رونمایی از الگوریتم‌هایی مثل RankBrain، Fred، Penguin و Panda نشان می‌دهد هرگز از فعالیت و پیشرفت دست برنخواهد داشت و از طرفی هم به کارشناسان سئو و علاقه‌مندان این علم پیچیده امید می‌دهد که راهی را انتخاب کرده‌اند که هرگز قدیمی نخواهد شد و پایانی برای آن نیست.

مطمئن باشید افزایش فروش همه سایت‌های ایرانی در گرو سئو است.

امروزه گوگل با رونمایی از بروزرسانی RankBrain نشان داده است که به شدت بر روی محتوا و سورس کاربرپسند تمرکز دارد و همانطور که همواره گفته است باز هم فریاد می‌زند که سایت خود را برای کاربران بهینه کنید تا گوگل سایت شما را دوست داشته باشد و دقیقا اینجا است که مشخص می‌شود آموزش سئو چقدر برای شما مفید است.

استفاده از فایل های صوتی و ویدیویی در بخش تولید محتوا به شدت در بهبود رتبه در گوگل تاثیرگذار شده است تا حدی که پیش‌بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ بازدید ویدیوها در گوگل به بیش از ۸۵ درصد برسد.

چند نکته بسیار مهم و جدید سئو سایت هدیه امیر قمصری به شما :

  • از ۱۰۰ درصد کل SEO حدود ۳۰ درصد مربوط به تولید محتوا و سئو محتوا است (دقت کنید که باید هر دو باهم باشند)، حدود ۳۰ درصد بک لینک، حدود ۱۰ درصد بهینه‌سازی سایت و ۳۰ درصد باقیمانده هم سایر موارد تاثیرگذار در بهبود سئو سایت است.
  • بهینه‌سازی ساختار لینک‌های داخلی برای انتقال اعتبار و رنک صفحات قوی به صفحات ضعیف، یکی از روش‌های استاندارد سئو کردن صفحه بوده است. اما مساله‌ای که اهمیت دارد این است که تعداد مناسبی از لینک‌ها را در صفحه درج کنیم تا به تجربه کاربری آسیبی وارد نشود.
  • استفاده از لینک‌های دائمی و مرتبط به جای لینک‌های موقتی و بی‌کیفیت آنچنان مهم شده است که عدم دقت به آن می‌تواند سایت شما را به شدت جریمه کند؛ در حدی که شاید باورتان هم نشود. پس بر روی این مورد اصلا ریسک نکنید.
  • مهم‌ترین نکته در سئو محتوا آن است که تشخیص دهید عبارت کلیدی و اصلی محتوای شما چیست. این عبارت باید به صورت همزمان در عنوان، محتوا، توضیحات سئو و آدرس صفحه وجود داشته باشد و البته چگالی آن نسبت به سایر عبارت‌های کلیدی در محتوا بیشتر باشد.
  • در حال حاضر مهم‌ترین نکته در بحث بهینه‌سازی سورس وب‌سایت‌ها برای گوگل، استفاده از کدهای AMP است که قطعا دیر یا زود اجباری خواهد شد. در آینده (که پیشبینی می شود سال ۲۰۲۰ باشد) گوگل فقط سایت‌هایی را در جستجوهای موبایلی نمایش خواهد داد که نسخه AMP آنها فعال باشد.
  • از لینک دادن به سایت‌های بزرگ، باکیفیت و مرتبط نترسید که این مهم به شما به راحتی کمک می‌کند تا افزایش رتبه داشته باشد.
  • همواره در جریان الگوریتم‌های جدید گوگل قرار بگیرید و بدانید بسیاری از اوقات این سایت شما نیست که برایش مشکلی پیش آمده و افت رتبه داشته است بلکه سایت‌های دیگر هستند که در زمینه سئو سایت براساس الگوریتم‌های جدید پیشرفت‌هایی داشته‌اند که شما از آن غافل بوده‌اید.

ساخت بک لینک قطعا یکی از مهم‌ترین راه‌های بهبود شرایط سئو سایت است اما همیشه دقت کنید که گوگل به چه چیزی بک لینک می‌گوید. بک لینک از منظر گوگل لینکی است که سایت‌های دیگر جهت تعریف و تمجید از سایت شما به آن می‌دهند. حال خودتان را جای گوگل بگذارید؛ آیا این طبیعی است که سایت‌های بزرگ و قوی به سایت‌های ضعیف لینک بدهند؟ طبیعتا خیر. پس لطفا همیشه خودتان را جای گوگل بگذارید و فکر کنید. اینگونه بهترین لینک‌ها را خواهید ساخت.

رپورتاژ آگهی ویرلن

در سایت نیوسئو آموزش سئو رایگان ارائه می‌شود تا افراد علاقه‌مند به این عرصه بتوانند دانش خود را در زمینه سئو، لحظه به لحظه بهبود بخشند و از آن در کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنند. این آموزش‌ها به چند حالت کتاب آموزش سئو، فیلم آموزش سئو و متون آموزش سئو ارائه شده است.

در اپلیکیشن نیوسئو که اولین و تنها اپ آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی در ایران است مباحث سئو به بهترین شکل ممکن به صورت تصویری و صوتی با کمترین قیمت ممکن ارائه شده است. کافی است در سایت نیوسئو به بخش دانلود اپلیکیشن بروید.

در این مقاله و البته در سایت نیوسئو، امیر قمصری به شما نکات کلیدی مهمی را آموزش داده است و معتقد است سئو علمی نیست که منحصر به گروه خاصی از مردم باشد و باید همه وب‌مسترها و صاحبان کسب و کار اینترنتی آن را به خوبی فرا گیرند.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده