// یکشنبه, ۱۰ دی ۹۶ ساعت ۱۱:۳۱

مجیدیه یکی از رگ‌های حیاتی شرق تهران است. نه به خاطر اینکه خیابان عریض و پر رفت و آمدی باشد؛ که نیست.

نه به خاطر قرار داشتن ساختمان های اداری مهم؛ که ساختمان اداری مهمی هم ندارد. بلکه به خاطر اینکه دقیقا در میانه مهم‌ترین بزرگراه شرق تهران قرار گرفته است. بزرگراه‌های همت و رسالت و صیاد راه‌های ارتباطی اصلی رسیدن به این نقطه هستند اما آن چیزی که مجیدیه را برجسته می کند این‌ها نیست. این خیابان نسبتا کم عرض محل زندگی شهروندانی است که سال‌ها خاطرات مشترکی با هم از این محله ساخته‌اند.

کوچه‌های بن‌بستی که قبل از ساخته شدن بزرگراه صیاد باز بوده‌اند. کلیسای ارامنه، مسجد مسلمان‌ها، سه راه ارامنه یا درمانگاه قدیمی آن همه نقل زبان پیرمرد و پیرزن‌هایی است که سال‌ها از سکونتشان در مجیدیه می‌گذرد. اما با گسترده شدن تهران کم کم این خاطره‌ها در حال کم رنگ شدن هستند. مثلا پارکی که به اسم رهنمون به نام یکی از پزشکان شهید جنگ تحمیلی نام گذاری شده که این روزها محل قدم زنی مردان و زنان زیادی است ولی دیگر خاطره‌ای از نام شهید رهنمون ندارند. اگر با این توصیفات از اینجا خوشتان آمده می‌توانید به رهن آپارتمان در مجیدیه فکر کنید و مدتی را در آن بگذرانید. افراد مسنی که از سال‌های دور در مجیدیه زندگی کرده‌اند از وجب به وجب اینجا خاطره دارند. پیش از همه این‌ها مجیدیه تنها شامل باغی حدود ۴ هکتار به نام باغ شازده بوده است. این باغ قجری در سال‌های مختلف با فروش به افراد مختلف دست به دست می شود تا اینکه بعد از سال ۵۷ تخریب و مجیدیه هم شکل شهری پیدا می‌کند. مجیدیه‌ای که از آن حرف می‌زنیم بعد از ساخت رسالت به دو قسمت تبدیل و ارتباط بین اعضای دو محله سخت‌تر شد. یک در باغ قجری که از آن صحبت شئ روبروی شانزده متری اول و در دیگر روبروی مسجد باب الحوایج بوده است. ساختمانی که گفته می‌شود بعد از خراب شدن دیوار باغ و مهاجرت شازده‌ها به خارج از کشور به محل زندگی کولی‌ها تبدیل شد.

اگر می‌خواهید در نبض تاریخ تهران زندگی کنید و به خاطر علاقه به این محله، نزدیکی به شغل‌تان، پیدا کردن خانه مناسب یا هر دلیل دیگری مجیدیه را انتخاب کرده‌اید بهتر است ابتدا با نگاه به قیمت رهن اپارتمان در مجیدیه تصویری از هزینه‌های زندگی در اینجا پیدا کنید. یک واحد ۶۵ متری در مجیدیه که دو خوابه و دارای کف پارکت، شومینه و کابینت ام دی اف است ۶۰ میلیون رهن کامل نیاز دارد. رهن واحد ۷۰ متری دیگری هم که به نظر نو ساز نمی‌آید و کابینت‌هایش ام دی اف نیست ۶۰ میلیون تومان است. در نزدیکی بزرگراه رسالت و در خیابان مجیدیه همچنین می‌توان آپارتمانی پیدا کرد که نوساز بوده و با ۶۰ متر مساحت ۵۹ میلیون تومان رهن کامل قیمت داشته باشد. مورد ۹۱ متری دیگری هم ۸۵ میلیون تومان رهن کامل نیاز دارد. این آپارتمان اگرچه آسانسور ندارد اما به خاطر قرار داشتن در طبقه دوم نیاز چندانی هم به آن نخواهید داشت. دو اتاق خواب دارد و ویژگی برتر آن نزدیکی به پل عابر اتوبان صیاد است. دیوار اتاق ها کاغذ دیواری دارد و انباری آن به ۹ متر می‌رسد. رهن آپارتمان در مجیدیه اگر بالای ۱۰۰ متر باشد به حدود بالای ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. مثلا یک واحد ۱۱۰ متری یک ساله فول امکانات را با ۱۶۰ میلیون تومان می‌توانید پیدا کنید. واحد مشابه دیگری را که اتاق خواب‌های آن در طبقه دیگری قرار دارند به قیمت ۱۳۰ میلیون رهن کامل در مجیدیه در سایت دیوار آگهی کرده اند.

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده