نویسنده: سعید نیکبخت
// دوشنبه, ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵

Call of Duty و بازی‌های اکشن درصد یادگیری انسان را افزایش می‌دهند

با توجه به مطالعات اخیری که در آکادمی جهانی علم و دانش صورت گرفته، ثابت شده است که درصد یادگیری کسانی که بازی‌هایی مثل Call of Duty و Unreal Tournament (بازی های اکشن) را انجام می‌دهند، بیشتر از افراد دیگر است.
یکی از پروفسورهای بزرگ این آکادمی در این رابطه گفته است:
تحقیقاتی که توسط گروه ما انجام شده، نشان می‌دهد درصد هوش و یادگیری مردم با بازی کردن عناوین اکشن بیشتر می‌شود. در این تحقیقات، این افراد برتری بیشتری نسبت به کسانی که بازی اکشن انجام نمی‌دهند، داشته‌اند، چرا که درصد یادگیری آن‌ها بسیار بهتر از گروه دیگر بوده است.
برای انجام دادن این تحقیق، از ده نفر که Call of Duty بازی کردند و از ده نفر دیگر که بازی The Sims را انجان داده‌اند، آزمایش گرفته شده و به این صورت این آمار به دست آمده است. در ابتدا، تفاوت این دو گروه قابل مشاهده نبوده است، اما عکس‌العمل کسانی که بازی اکشن بازی کرده بودند نسبت به الگو‌ها بسیار سریع‌تر و بهتر بوده است:
برای افزایش سرعت پیش‌بینی کردن، مغز ما به صورت مداوم در حال ساخت مدل و قالب‌های مختلف از جهان است. این مدل‌ها هرچه بهتر باشند، عملکرد ما بهتر خواهد بود. ما متوجه شدیم تجربه کردن بازی‌های اکشن، ساخت مدل‌های بهتری را به همراه دارد.
از طرفی دیگر و با توجه به تحقیقاتی که در دانشگاه Villanova و Rutgers انجام شده، مشخص شده بازی‌هاش خشن باعث افزایش خشونت در دنیای واقعی نمی‌شوند. منبع: Gamespot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده