نویسنده: عرفان بدری
// پنجشنبه, ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۵

سایبرپانک ۲۰۷۷ به‌روزرسانی بزرگ دیگری دریافت نمی‌کند

گیب آماتانگلو، کارگردان بازی Cyberpunk 2077 اخیرا اعلام کرده است که کار استودیوی سی‌دی پراجکت رد با این اثر تمام شده است.

بازی Cyberpunk 2077 در سال گذشته با انتشار بسته الحاقی Phantom Liberty و به‌روزرسانی رایگان ۲.۰ بهبود چشم‌گیری را تجربه کرد، بااین‌حال استودیوی سی‌دی پراجکت رد از آن زمان به انتشار به‌روزرسانی‌های بیشتر برای این بازی ادامه داده است. از آپدیت‌های کوچک تا به‌روزرسانی‌های بزرگی که ویژگی‌های گیم‌پلی جدیدی را به همراه دارند، استودیو همچنان به کار روی این بازی اکشن نقش‌آفرینی ادامه داده است؛ اگرچه این تیم درحال‌حاضر بسیار روی ساخت دنباله این بازی، Project Orion متمرکز شده است.

بااین‌حال اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که سی‌دی پراجکت رد آماده است تقریبا به‌طور کامل بازی را کنار بگذارد و به‌سمت جلو حرکت کند و تمام منابع خودش را به‌توسعه دنباله آن اختصاص دهد. گیب آماتانگلو،کارگردان بازی Cyberpunk 2077 و دنباله آن در مصاحبه اخیر خود با رسانه گیم فایل اعلام کرد که کار روی نسخه اول تمام شده است. البته ممکن است هنوز گاهی اوقات شاهد به‌روزرسانی‌های کوچکی باشیم.

آماتانگلو در این رابطه گفت: «بله. کار ما به پایان رسیده است. ممکن است که هر از گاهی موارد کوچک دیگری به بازی اضافه شوند؛ تنها به‌خاطر اینکه گاهی اوقات که در حال سر و کله‌زدن با موارد مختلف هستید، چیزی را کشف می‌کنید که دردسر زیادی ایجاد نمی‌کند یا گنجاندن آن در بازی به‌سادگی امکان‌پذیر است یا همان‌طور که می‌دانید، بعضی از توسعه‌دهندگان مقداری وقت اضافه برای چنین کارهایی دارند. سپس آن‌ها را برای من می‌آورند. من می‌گویم، خب، من اطمینان دارم که این کار مشکلی در سایر کارهایتان ایجاد نمی‌کند... پس بگذارید به آن یک فرصت بدهیم.»

به‌طور کلی نباید منتظر انتشار به‌روزرسانی‌ها یا بسته الحاقی اصلی دیگری برای بازی Cyberpunk 2077 بود. بازی Cyberpunk 2، یا هر چیز دیگری که ممکن است نامیده شود، توسط یک تیم جدید در بوستون ساخته خواهد شد که شامل چندین توسعه‌دهنده ارشد و کلیدی دخیل در توسعه بازی اصلی و بسته الحاقی آن است. در ماه اکتبر سال ۲۰۲۳، استودیوی سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که نسخه دوم Cyberpunk در مرحله طراحی مفهومی به‌سر می‌برد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده