// یکشنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۰

گزارش مالی کمپانی Take-Two تا پایان ماه سپتامبر 2014

با توجه به آخرین گزارش مالی‌ای که توسط کمپانی Take-Two منتشر شده است، این شرکت تا پایان سپتامبر 2014
با توجه به آخرین گزارش مالی‌ای که توسط کمپانی Take-Two منتشر شده است، این شرکت تا پایان سپتامبر 2014 از عناوین خود مبلغ ۱۲۶.۳ میلیون دلار سود خالص به دست آورده است. سود این کمپانی تا پایان ماه سپتامبر سال گذشته ۱۴۸.۸ میلیون دلار بوده است، اما به لطف بازی پرطرفدار GTA V انتظارات کمپانی از سود به دست آمده برآورده شد. علاوه بر این گزارش، این کمپانی فروش کلی بازی GTA V را تا پایان این ماه اعلام کرد. استراوس زلنیک مدیر عامل Take-Two در بیاینه‌ای رسمی توضیح داده است که فروش این بازی تا پایان ماه سپتامبر بر روی دو کنسول پلی‌استیشن 3 و ایکس‌باکس 360 حدود 34 میلیون نسخه بوده است. مدیر عامل این کمپانی در ادامه توضیح داد که آمار منتشر شده متعلق به فروش کلی بازی نیست، بلکه این تعداد بازی‌ای به خرده فروش‌ها ارسال شده است. Take-Two عقیده دارد با عرضه شدن نسخه‌های نسل بعدی و رایانه‌های شخصی این بازی، فروش کلی بازی افزایش چشم‌گیری پیدا خواهد کرد:
زمانی که فروش GTA V به 34 میلیون نسخه می‌رسد، واضح است که این بازی مخاطبان زیادی را در میان گیمرهای جدید و قدیمی دارد. با این حال ما احساس نمی‌کنیم فروش بازی به آخرین حد خود رسیده باشد، بنابراین نسخه‌های نسل بعدی هم برای ما و هم برای کسانی که این بازی را تجربه نکرده‌اند فرصت بسیار خوبی است. به نظر من زمانی که کسی پلتفرم جدیدی را خریداری می‌کند، خرید یکی از بزرگ‌ترین عناوین صنعت بازی‌های رایانه‌ای برای او ارزش بسیار زیادی دارد. ما به دستاوردی که راک‌استار با GTA V به دست آورد،  افتخار می‌کنیم و به شدت منتظر عرضه‌ی دوباره‌ی بازی در ماه نوامبر هستیم.
سودی که این کمپانی از بازی‌های دیجیتالی در سال جاری میلادی به دست آورد، 89.9 میلیون دلار بود. این رقم در سال گذشته 105.5 میلیون دلار بود که نشان‌دهنده‌ی کاهش سود‌دهی در این بخش برای کمپانی Take-Two بوده است. بیشترین سودی که از این بازی‌ها به دست آمده متعلق به سری GTA V، فرنچایز NBA 2K، بازی Borderlands 2 و Sid Meier’s Civilization 5 بوده است. زلنیک اعلام کرد 60 درصد سودی که از بازی‌های دیجیتالی به دست آمده متعلق به DLC (محتواهای اضافی) عناوین این کمپانی است. NBA 2K15 با کیفیت‌ترین و بهترین بازی ورزشی‌ای (از حیث نمرات و متا) است که امسال بر روی پلی‌استیشن 4 عرضه شد. علاوه بر این افتخار، این نسخه قوی‌ترین لانچ تاریخ این سری هم به حساب می‌آید. در این گزارش مالی، نام بازی Evolve هم دیده می‌شود. این بازی قرار است در تاریخ 10 فوریه منتشر شود و در این گزارش به نسخه‌ی آلفای آن اشاره شده است. نسخه‌ی آلفای Evolve از تاریخ 30 اکتبر تا 2 نوامبر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد بود. منبع: VG247


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده