// چهار شنبه, ۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹

نگاهی کوتاه به سینمای عباس کیارستمی

مرحوم عباس کیارستمی اگر هنوز در قید حیات بود، چند هفته‌ی قبل تولد ۷۹ سالگی خود را جشن می‌گرفت. زومجی نیز به همین مناسبت در قالب یک پرونده‌ی ویدیویی، ادای احترامی به کارنامه‌ی هنری او کرده است.

بدون شک وقتی صحبت از برترین فیلم‌سازهای ایرانی در طول تاریخ به میان بیاید، نمی‌توان حجم قابل توجهی از گفت‌وگوها را به عباس کیارستمی و شاعرانه‌های سینمایی‌اش اختصاص نداد. «فریم ۶۵: از تحلیل آثار کریشتوف کیشلوفسکی تا سینمای عباس کیارستمی» هم همان‌گونه که از نام‌گذاری انجام‌شده برای آن پیدا بود، به همین خاطر سراغِ مناسبتِ رسیدن سال‌روزهای تولد و از دنیا رفتن این کارگردان را گرفت و در بخشی نه‌چندان بلند از دقایق خود، مشغول تلاش برای معرفی نسبتا بهتر سینمای او به برخی مخاطبان شد. بینندگانی که فقط اسم این فرد فراموش‌ناشدنی را شنیده‌اند و شاید از تعداد جوایز بین‌المللی و معتبرش هم مطلع باشند، اما هنوز با خود این آثار و جوهره‌ی سینمای شاعر تصویرشناسِ نشسته در پس قاب‌های آن‌ها غریبی می‌کنند.

دانلود از آپارات

«فریم» برنامه‌ای هفتگی، اختصاصی، ویدیویی و متمرکز روی دنیای هنر هفتم است که زومجی تقریبا هر هفته شنبه‌شب ساعت ۲۱ قسمت تازه‌ای از آن را تقدیم‌تان می‌کند. برنامه‌ای متعلق به عاشقان سینما که هر بار روی موضوع خاصی دست می‌گذارد و همزمان با ارائه‌ی بحثی نسبتا مفصل درباره‌ی آن، آیتم‌های ویدیویی متنوعی را نیز تقدیم‌تان می‌کند.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده