نویسنده: فرشید معتمد
// چهار شنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰

ای ام دی معرفی کارت های گرافیکی Fiji را برای E3 2015 تایید کرد

ساعت ٩ صبحِ روزِ ۱۶ ژوئن یا ۲۶ خردادماه، زمانی است که شرکت اِی‌اِم‌دی کارت‌های گرافیکِ جدیدِ Fiji با حافظه‌ی پر سرعتِ HBM را معرفی خواهد کرد. برای اطلاعاتِ بیشتر با زومجی همراه باشید.

این زمان اولین باری خواهد بود که اِی‌اِم‌دی، سرانجام رسما در موردِ این کارت‌های گرافیکی که قبلا عکس‌هایی از آنها لو رفته بود صحبت خواهد کرد، مطمئن نیستیم که آیا این محصولات، بلافاصله آماده‌ی عرضه خواهند بود یا چند هفته طول خواهد کشید که به بازار دست مشتریان برسد. اما به هر حال در شُرُف آمدن هستند و به زودی هم خواهند رسید.

ption id="attachment_37923" align="aligncenter" width="700"]AMD Carrizo APU Computex اسلاید معرفی APUهای جدید نوت بوکی AMD در نمایشگاه کامپیوتکس ٢٠١٥

اِی‌اِم‌دی یک کنفرانسِ خبری را در نمایشگاهِ کامپیوتِکس در روزِ چهارشنبه برگزار کرد تا در موردِ پردازنده‌های نوت بوکی Carrizo صحبت کند. چند ماه قبل شایعه شده بود که اِی‌اِم‌دی محصولاتِ گرافیکی بر پایه‌ی Fiji را در نمایشگاهِ سخت افزاری شهرِ تایپه (کامپیوتِکس) عرضه خواهد کرد، اما بعدا مشخص شد که این اتفاق نخواهد افتاد، شاید به این خاطر که E3 رخدادِ بهتری برای عرضه‌ی یک کارتِ گرافیکی به نظر رسیده است، یا شاید هم مانور هوشمندانه‌ای در برابر GTX 980 Ti از انویدیا بوده است. در هر حال باید چند هفته صبر کنیم تا ببینیم اِی‌اِم‌دی چه چیزی را برایمان تدارک دیده است.

ption id="attachment_37924" align="aligncenter" width="700"]اعلام تاریخ معرفی کارت‌های گرافیکی Fiji در E3 اعلام تاریخ معرفی کارت‌های گرافیکی Fiji در E3 توسط مدیر عامل AMD

در حالی که مراسمِ خبری اِی‌اِم‌دی در نمایشگاه کامپیوتِکس بیشتر در مورد APU های نوت بوکی بود، تراشه‌های گرافیکی که در کارت‌های جدید اِی‌اِم‌دی استفاده خواهد شد هم یک نمایش مختصر را در تایپه داشتند، چرا که  لیسا سو مدیر عاملِ شرکت، یک تراشه‌ی گرافیکی جدید را با خود روی صحنه آورده بود تا مراسمِ اصلی رونمایی آن در E3 را تبلیغ کند.

منبع: pcgamer


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده