نویسنده: مهدی اسدی
// شنبه, ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۹

انتشار تصویری از GPU کارت گرافیک RTX 4060 Ti

کارت گرافیک رده پایین RTX 4060 Ti از نسل جدید، با تراشه AD106-350 در نخستین تصویر فاش شده توسط MEGAsizeGPU دیده شده است.

رقابت در بازار پردازنده‌های گرافیکی میان‌رده درحال بالا گرفتن است و انویدیا و AMD هردو درحال آماده شدن برای عرضه کارت‌های گرافیک جدید خود برپایه معماری Ada Lovelace و RDNA3 هستند. در شرایطی که تقاضا برای کارت‌های گرافیک گران‌قیمت همچنان پایین است، هر دو شرکت در تلاش هستند تا بهترین عملکرد ممکن را در رنج قیمتی زیر ۵۰۰ دلار ارائه کنند.

براساس گزارش MEGAsizeGPU، افشاگر اخبار سخت‌افزاری که قبلاً اطلاعات موثقی درباره کارت‌های گرافیک نسل جدید انویدیا را منتشر کرده بود، کارت گرافیک RTX 4060 Ti مطابق شایعات قبلی براساس پردازنده گرافیکی AD106-350 ساخته شده است. این نسخه از ۴۳۵۲ هسته CUDA برخوردار است که کمی پایین‌تر از تراشه کامل آن با ۴۶۰۸ هسته پردازشی است. این کارت با ۸ گیگابایت حافظه GDDR6 با رابط حافظه ۱۲۸ بیت عرضه خواهد شد که نسبت به رابط گذرگاه ۲۵۶ بیت RTX 3060 Ti یک افت مشخصات محسوب می‌شود.

حالا و برای نخستین بار تصویری از پردازنده گرافیکی به کار رفته در ساختار کارت گرافیک 4060Ti منتشر شده که نام این چیپ را تأیید می‌کند.

 GPU کارت گرافیک RTX 4060 Ti

همچنین براساس گزارش‌ها منتشر شده پیکربندی RTX 4060 Ti به ۸ لاین PCIe Gen4 محدود شده که در گرافیک‌های رده پایین مرسوم است. این موضوع با قرار گرفتن درکنار گذرگاه حافظه محدودتر احتمالا روی عملکرد این کارت در کاربری گیمینگ تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت. البته که برای اطلاع از جزئیات این امر باید تا زمان عرضه این محصول در اواخر ماه می یا اوایل ماه ژوئن صبر کنیم.


منبع guru3d
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده