نویسنده: مهدی اسدی
// جمعه, ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

انتشار مقالات و ویدیوهای آنباکس کارت‌های گرافیک Radeon RX 7900

اینفلوئنسرها و تولیدکنندگان محتوا از حالا اجازه دارند تا ویدیو آنباکس و بررسی اولیه کارت‌های گرافیک AMD Radeon RX 7900 را ازطریق کانال‌های ارتباطی خود پخش کنند.

ویدیوهای بررسی اولیه کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7900 رسما در کانال‌ها و رسانه‌های مختلف قرار گرفته است تا اطلاعات کاملی را از جدیدترین محصولات AMD در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. تیم قرمز با برداشتن محدودیت انتشار اطلاعات برای تولیدکنندگان محتوا این اجازه را داده تا جزئیات بیشتری را در اختیار مخاطبان خود قرار دهند. اما هنوز اجازه نمایش قطعات داخلی یا انتشار اعداد و ارقام عملکرد این تراشه‌های گرافیکی را نخواهند داشت.

تقریبا همه‌ی بررسی‌کنندگان شناخته‌شده‌ی فضای مجازی هر دو کارت گرافیک Radeon RX 7900 XT و Radeon RX 7900 XTX را دریافت کردند. این دو کارت از نظر ظاهری شباهت زیادی به هم دارند، اما دقیقا یکسان نیستند. مثلا باید به این نکته اشاره کرد که پردازنده گرافیکی کامل Navi 31 کمی بزرگتر است و از نورپردازی داخلی RGB بهره می‌برد. اما هر دو کارت از یک طراحی دوگانه فن خنک‌کننده برخوردار هستند و ۲ کانکتور ۸ پین دارند.

برسی کارت های گرافیک Radeon RX 7900

به‌لطف تصاویر منتشرشده حالا می‌توان تایید کرد که محصولات سری RX 7900 از طراحی برد اصلی یکسانی استفاده نمی‌کنند. البته که این موضوع باتوجه‌به بزرگتر بوده PCB مدل XTX تقریبا واضح بود. کارت گرافیک RX 7900XT از یک برد D704 استفاده می‌کند؛ درحالی‌که RX 7900 XTX به مدل D702 مجهز شده است.

این اولین‌بار است که کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7900 مستقیما درکنار محصولات سری GeForce RTX 40 دیده می‌شوند. برخی از ویدیوهای آنباکسینگ دقیقا متمرکز روی این مسئله هستند.

کارت های گرافیک جدید انویدیا و AMD

کارت‌های گرافیک سری AMD Radeon RX 7900 هفته آینده در تاریخ ۱۳ دسامبر به بازار عرضه می‌شوند. قیمت مدل‌های XT و XTX به ترتیب ۸۹۹ و ۹۹۹ دلار است.


منبع videocardz
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده