نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

GALAX GeForce RTX 4090 HOF؛ اولین کارت گرافیک با دو کانکتور ۱۶ پین

کارت گرافیک پرچم‌دار RTX 4090 HOF از شرکت GALAX، اولین پردازنده گرافیکی سری Ada با ۲ کانکتور برق ۱۶ پین است که تصاویر آن در توییتر منتشر شده است.

کارت‌های گرافیک سری Hall of Fame از شرکت GALAX به‌زودی عضو جدیدی را دریافت می‌کند که RTX 4090 برای مصارف سنگین اورکلاک است. انتظار می‌رود این اولین کارت گرافیک بازار با ۲ کانکتور برق ۱۶ پین باشد که به تراشه‌ی گرافیکی AD102-300 مجهز شده و از ۱۶۳۸۴ هسته‌ی CUDA و ۲۴ گیگابایت حافظه GDDR6X برخوردار است.

برد کارت گرافیک GALAX GeForce RTX 4090 HOF

به نظر می‌رسد که اولین تصویر از این PCB این کارت توسط bl4ckdot منتشر شده که در نگاه اول ساختار ۲۸+۴ فاز VRM را نشان می‌دهد. این پیکربندی تاکنون در هیچ یک از مدل‌های RTX 4090 در بازار دیده نشده است. کارت گرافیک RTX 3090 Ti HOF از نسل قبل هم ساختار مشابهی را به کار گرفته بود.

اما در قسمت بالایی کارت، نقاط اندازه گیری ولتاژ دیده می‌شود و می‌توان نقطه‌ی کلید OC برای لودینگ LN2 BIOS را در آن مشاهده کرد. مشخص است که خبری از کانکتور NVLink روی این کارت نیست.

برد اصلی کارت گرافیک GALAX GeForce RTX 4090 HOF

کارت گرافیک GALAX RTX 4090 HOF هنوز آماده عرضه نشده است. این شرکت معمولاً بُرد خالی این کارت‌ها را برای اورکلاکرهای شدید ارسال می‌کند تا قبل از آمده سازی سیستم خنک‌کننده‌ی آن برای عرضه به بازار مورد تست و بررسی قرار بگیرند. البته که اورکلاک سنگین این کارت در این سطح نیازی به این فن‌ها ندارد و برای این منظور از راه‌حل‌هایی مثل نیتروژن مایع استفاده می‌شود.


منبع videocardz
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده