نویسنده: مهدی اسدی
// یکشنبه, ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۶

RTX 3060 Ti با حافظه GDDR6X در فهرست یک فروشگاه انگلیسی دیده شد

فروشگاه بریتانیایی SCAN مدل جدید کارت گرافیک GeForce RTX 3060 Ti را با حافظه ۸ گیگابایتی GDDR6X اما با همان قیمت مدل قبلی در فهرست فروش خود قرار داده است.

چندی پیش گزارشی از آماده‌سازی سه کارت گرافیک جدید از سری GeForce RTX 30 توسط انویدیا منتشر شده بود که گفته می‌شد بیشتر برای مصرف‌کنندگان میان‌رده بازار در نظر گرفته شده است. ظاهراً این سه مدل از سری RTX 3060 و RTX 3060 Ti و RTX 3070 Ti هستند و باوجود عرضه‌ی همزمان محصولات جدید سری RTX 40 روانه بازار خواهند شد که البته تا سال آینده مدل‌های میان‌رده‌ی آن معرفی نخواهد شد.

محصولات جدید سری GeForce RTX 3060 و 3060Ti اولین مدل‌هایی هستند که انتظار می‌رود تا ماه آینده به بازار عرضه شوند. البته اینکه این محصولات مدل‌های جدیدی محسوب می‌شوند، لزوماً به‌معنی برتری مشخصات فنی آن‌ها نسبت به محصول اورجینال آن نخواهد بود. به این ترتیب انتظار می‌رود کارت گرافیک جدید 3060Ti با همان پردازنده گرافیکی GA104 اما این بار با یک حافظه ۸ گیگابایتی GDDR6X به‌دست مصرف‌کنندگان برسد. درحالی که مدل فعلی این کارت از یک حافظه GDDR6 استفاده می‌کند.

فروش کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6X

حالا کارت گرافیک GeForce RTX 3060 Ti با حافظه GDDR6X در فهرست فروش یک فروشگاه انگلیسی به قیمت ۳۶۹ پوند قرار گرفته است. این مدل فعلا فقط در فروشگاه انویدیا دیده می‌شود اما با کلیک کردن روی خرید این محصول به سایت فروشگاه SCAN هدایت می‌شوید. قیمت نهایی این کارت با درنظرگرفتن نرخ گمرک و مالیات بر ارزش افزوده ۳۸۰ پوند انگلیس تعیین شده که با مدل اصلی RTX 3060 Ti 8 GB GDDR6 تفاوتی ندارد.

لذا به نظر می‌رسد که انویدیا می‌خواهد تولید این کارت را جایگزین مدل قبلی کرده و تا حدودی بهبود ببخشد. احتمالاً تا یکی دو هفته دیگر که محصولات جدید سری RTX 40 از راه برسند، این مدل نیز آماده عرضه خواهد شد.


منبع wccftech
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده