نویسنده: مهدی اسدی
// جمعه, ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

احتمال کاهش ۱۸ درصدی قیمت حافظه RAM در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲

TrendForce در گزارش جدید خود اعلام کرده که انتظار می‌رود طی دوره سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی شاهد کاهش قابل‌توجه قیمت حافظه DRAM در بازار باشیم.

طی هفته‌های گذشته، گزارش‌های متعددی مبنی بر متعادل شدن تقاضای خریداران سخت‌افزار کامپیوتری به‌دلیل افزایش حجم عرضه و کاهش هزینه‌های تولید منتشر شده است. هزینه تولید حافظه‌ رم (DRAM) یکی از مواردی است که با افزایش عرضه‌ی قطعات کاهش یافته و این امر در قیمت فروش این محصولات نمایان خواهد شد. وبسایت TrendForce به نقل از منابع خود مدعی شده که طی سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی، شاهد افت ۱۳ تا ۱۸ درصدی قیمت انواع DRAM خواهیم بود و این میزان در فصل آخر سال نیز ۳ تا ۸ درصد بیشتر خواهد شد.

درحالی که عملاْ نمی‌توان به‌طور قطع درباره میزان افت قیمت انواع حافظه‌ی DDR4 و DDR5 اظهارنظر کرد، اما حداقل می‌توان مطمئن بود که این افت قیمت کمتر از ۱۰ درصد نخواهد بود. هنوز مشخص نیست که این اتفاق چقدر روی دیگر محصولاتی که از این ماژول‌ها در ساختار خود استفاده می‌کنند تأثیرگذار خواهد بود.

حافظه های DRAM

البته این یک اصل ساده‌ی تجاری است که افزایش عرضه و کاهش تقاضا برای یک محصول، به کاهش قیمت آن منجر خواهد شد. به هر حال مجموعه‌ای از این اتفاقات باعث شده تا بالاخره بعد از مدت‌ها شاهد عرضه مقدار کافی تجهیزات به بازار باشیم و این امر به کاهش قیمت سرسام آور برخی از این محصولات منجر شود.

در پایان نظرات خود را در این‌باره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع wccftech.
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده