نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۲

رونمایی از مانیتور جدید ASUS ROG Swift با رفرش ریت ۵۰۰ هرتز

مانیتور 1080p و گیمینگ ASUS با تکیه بر فناوری G-Sync انویدیا و نرخ نوسازی تصویر ۵۰۰ هرتز خود، سریع‌ترین نمایشگر جهان برای بازی‌های ESPORTS محسوب می‌شود.

ASUS ROG Swift 500 Hz جدیدترین نمایشگر گیمینگ ایسوس ویژه‌ی بازی‌های رقابتی e-sports است که هر میلی‌ثانیه در آن اهمیت پیدا می‌کند. شاید این مانیتور از نظر رزولوشن و کیفیت تصویر بهترین گزینه‌ای نباشد که می‌توان برای نیازهای یک گیمر تهیه کرد، اما در بازی‌های آنلاین و رقابتی مثل CS:GO ،Rainbow Six Siege ،Valorant یا Overwatch هیچ چیزی به اندازه‌ی رفرش ریت یا نرخ نوسازی تصاویر اهمیت ندارد.

پروژه‌ی G-Sync 500Hz درواقع ادامه دهنده‌ی راه برنامه‌ای است که اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ و با معرفی اولین نمایشگر مبتنی بر فناوری G-Sync انویدیا توسط برندهای مختلف معرفی شد. نرخ رفرش ۵۰۰ هرتز بالاترین حدی است که تاکنون در نمایشگرهای سریع و عموماً گیمینگ رده‌ی مصرف‌کننده ارائه شده که حتی مانیتورهای بسیار سریع ۳۶۰ هرتز را نیز کنار می‌زند.

انویدیا برای معرفی نسل جدید فناوری خود، ویدیویی را به نمایش گذاشته که نشان می‌دهد حتی در مانیتورهای بسیار سریع ۲۴۰ هرتز نیز پدیده‌ی Ghosting یا سایه اندازی مشاهده می‌شود که یکی از مهم‌ترین نقص‌های نمایشگرهای گیمینگ محسوب می‌شود.

دانلود از آپارات

نه انویدیا و نه ایسوس قیمت یا تاریخ مشخصی را برای عرضه‌ی این نمایشگر جدید ارائه نکردند. اما مسلماً نباید انتظار داشت که با مانیتور ارزان قیمتی مواجه باشیم.


منبع videocardz
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده