نویسنده: آرش عیاری
// شنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰

با این وسیله جانبی آیفون ۶ پلاس خود را به کنسول گیم بوی تبدیل کنید

شاید این خبر آرزو خیلی از دوست‌داران بازی‌های قدیمی را برآورده کند زیرا هایپرکین که به عنوان توسعه‌دهنده سخت‌افزار فعالیت می‌کند؛ در حال ساخت یک وسیله جانبی بسیار جذاب است که آیفون ۶پلاس شما را به کنسول دستی گیم‌بوی کالِر تبدیل می‌کند. با زومجی همراه باشید.
این وسیله جانبی که به نام Smart Boy شناخته می‌شود (این نام را می‌توان ترکیبی از نام تلفن‌های هوشمند یا اسمارت‌فون‌ها و نام کنسول دستی گیم‌بوی قلمداد کرد) توسط گروه هایپرکین در حال توسعه است. گروهی که در حوزه ساخت و توسعه سخت‌افزار فعالیت می‌کنند و پیش از این نیز به دست به ساخت کنسول رِترون ۵ زده بودند. کنسولی که می‌توانست با قدرت گرفتن از هسته سیستم‌عامل اندروید به اجرای بازی‌های کنسول‌های قدیمی بپردازد. اسمارت‌بوی می‌تواند بازی‌های کنسول‌های گیم‌بوی و گیم‌بوی کالِر را اجرا کند. این خبر دیروز در صفحه فیسبوک گروه هایپرکین به عنوان دروغ اول آپریل (به قول ما ایرانی‌ها، دروغ ۱۳) درج شد اما واقعیت امر این بود که آن‌ها با این حربه سعی در سنجش میزان تقاضا مخاطبان داشتند. با این حال یک روز پس از روز دروغ اول آپریل، هایپرکین به صورت رسمی خبر ساخت این وسیله جانبی هیجان‌انگیز را اعلام کرد. smart-boy گروه هایپرکین دراین‌باره می‌گوید:
بسیاری از شما، اسمارت‌بوی را به عنوان دروغ اول آپریل قلمداد کردید اما ما در حال ساخت اسمارت‌بوی هستیم و با این کار قصد داشتیم تا بازار هدف و بازخوردهای کاربران علاقه‌مند به چنین وسیله جانبی را بسنجیم و این کار را تحت لوای دروغ اول آپریل انجام دادیم. به نظر می‌رسد شما واقعا خواهان چنین چیزی هستید، پس اسمارت‌بوی در دست ساخت است.
شرکت هایپرکین به این موضوع نیز اشاره کرد که اگرچه اسمارت‌بوی برای استفاده در آیفون ۶پلاس در حال ساخت و توسعه است اما این وسیله جانبی به زودی گوشی‌های هوشمند بیشتری را پشتیبانی خواهد کرد. هایپرکین همچنین در خلال معرفی و تایید رسمی ساخت این وسیله جانبی اعلام کرد که اسمارت‌بوی دارای D-pad، n، دو دکمه اصلی و دکمه‌های استارت و سِلِکت خواهد بود. اسمارت‌بوی دارای باتری داخلی است و می‌توان آن را از طریق گوشی نیز شارژ کرد. باتری که می‌تواند برای ۵ ساعت دوام بیاورد. دامیِن مَک‌فالِن، نویسنده وب‌سایت یوروگیمر و تحلیلگر بخش دیجیتال‌فاندری این وب‌سایت درباره این دستگاه می‌گوید:
اسمارت‌بوی دستگاهی است که ارزش امتحان کردن را دارد حتی اگر شما کلکسیونی از کنسول‌های قدیمی را داشته باشید که هنوز هم قابل استفاده هستند.
نظر شما درباره این وسیله جانبی چیست؟ منبع: Eurogamer


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده