نویسنده: آرش محمدی
// پنجشنبه, ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

تولید کینکت متوقف شد

کمپانی مایکروسافت، بالاخره پس از انتقادهایی که از کینکت شده بود، تولید این دستگاه را متوقف کرد.

سنسور کینکت، ساخت کمپانی مایکروسافت، موفقیت‌های زیادی را در کنار ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان کسب کرده و به فروش بزرگی دست یافت. اما از طرفی مورد انتقاد کاربران قرار گرفت و سرانجام، به طور رسمی تولید آن متوقف شد. این خبر توسط کمپانی ماکروسافت منتشر شد که طبق این خبر، کینکت‌هایی که در مغازه‌ها هستند، آخرین کینکت‌ها خواهند بود.

الکس کیپمن،‌ سازنده‌ی کینکت، این خبر را منتشر کرد. او همچنین بیان کرد که مایکروسافت همچنان به پشتیبانی از کینکت ادامه خواهد داد. پس اگر به بازی‌های کینکت علاقه دارید و می‌خواهید نتفلیکس را با استفاده از دستور صوتی، متوقف کنید، نگران نباشید.

این یک خبر نوعی غافلگیر هم کننده بود. زیرا کمپانی مایکروسافت با فروش کینکت در کنار کنسول ایکس باکس 360 سود میلیونی به‌دست آورده بود و به هنگام عرضه‌ی ایکس باکس وان، کینکت نیز در کنار دستگاه عرضه می‌شد که قیمت کنسول را تا ۵۰۰ دلار افزایش می‌داد. البته بعدها خرید کینکت در کنار ایکس باکس وان اختیاری شد تا کاربرانی که علاقه‌ای به دستورات صوتی و بازی‌های کینکت ندارند، بتوانند کنسول را با قیمت کم‌تری تهیه کنند و همچنین از رقیب خود، یعنی کمپانی سونی، در فروش کنسول خود عقب نماند.

زمانی که مایکروسافت کنسول ایکس باکس وان اس را معرفی کرد، آینده‌ی کینکت مورد سوال قرار گرفت. زیرا این کنسول، پورتی برای کینکت نداشت و برای اتصال کینکت به ایکس باکس وان اس، باید از آداپتور مخصوص استفاده می‌شد. به همین ترتیب، کنسول ایکس باکس وان ایکس نیز پورت مخصوص کینکت ندارد.

کاربردهایی که کینکت در زمینه‌های غیر از صنعت بازی داشت، بسیار مفید بودند، مانند کاربرد درمانی و پزشکی. باوجود این که عمر کینکت به پایان رسیده است، اما تکنولوژی آن زنده خواهد ماند و مایکروسافت جنبه‌هایی از این دستگاه را در تکنولوژی واقعیت افزوده‌ خود، یعنی HoloLens، مورد استفاده قرار داده است.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده