نویسنده: آرش عیاری
// جمعه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵

ایسوس از اولین کارت گرافیک GTX 1080TI در ایران رونمایی کرد

ایسوس یک‌شنبه گذشته و در مرکز کامپیوتر ایران از نخستین کارت گرافیک ROG STRIX GTX 1080 TI رونمایی کرد. 

ایسوس به عنوان برند نخست تولید کننده کارت گرافیک مخصوص بازی در جهان، یکشنبه گذشته در مرکز کامپیوتر ایران- در فروشگاه برگزیده محصولات ایسوس کینگ سنتر- به طور رسمی در حضور جمعی از اصحاب رسانه، کاربران حرفه ای و فروشندگان قطعات از نخستین کارت گرافیک ROG STRIX GTX 1080 TI رونمایی کرد.

در ابتدا سعید مسلمی، مدیر فنی روابط عمومی بخش قطعات دفتر ایسوس، به توضیحاتی در مورد سری ROG STRIX برای حاضرین پرداخت، سپس برنامه را با جعبه‌گشایی و توضیح به سوال‌های حاضران در این رونمایی ادامه داد. 

او به شرح ظاهر و مقایسه تغییرات ROG STRIX GTX 1080TI نسبت به ROG STRIX GTX 1080 وROG STRIX GTX 1070 پرداخت:

 خنک کننده این سری از کارت گرافیک‌های ایسوس با فناوری MaxContact به تراشه گرافیکی متصل شده است و رادیاتور فلزی آن هم نسبت به مدل های قبلی ۴۰ درصد بزرگ‌تر شده که با همین افزایش حجم، این طراحی سه برابر نسبت به طرح قبل (Core Contact و رادیاتورهای کوچک‌تر) بهتر عمل می‌کند. به منظور حفظ استحکام، دو نگه‌دارنده در بالا و پایین کارت، PCB را به پلیت فلزی پشت آن متصل کرده و از خم شدن کارت در طول زمان جلوگیری می‌کند.

ایسوس

ایسوس نخستین برندی است که نورپردازی RGB را با سایر قطعات همسان سازی کرده است. در این کارت گرافیک علاوه بر نورپردازی در قسمت‌های مختلف، یک هدر RGB هم بر روی کارت گرافیک وجود دارد که می‌توانید به تجهیزات سازگار نظیر نوارهای RGB Strip معمولی وصل کنید.

به منظور عملکرد بهتر خنک کننده سیستم، ایسوس فناوری جدیدی را در کارت گرافیک‌های سری ROG Strix به کار گرفته است که FanConnect نام دارد. در این کارت گرافیک دو فن هدر ۴ پینی اضافه وجود دارد که می‌توانید به وسیله آن، دو فن دیگر را بر حسب عملکرد و دمای اطراف کارت گرافیک کنترل کنید تا سیستم خنک کننده کیس شما به بهترین حالت ممکن عمل کند.

مسلمی در ادامه به توضیح درباره قطعات به کار گرفته شده و نحوه تولید این کارت گرافیک پرداخت:

ایسوس بر خلاف دیگر کمپانی‌ها که از قطعات رفرنس و رایج استفاده می‌کنند، در کارت گرافیک‌های خود از قطعات با کیفیت و با دوام SUPER ALLOY POWER II یا به اختصار SAP II استفاده می‌کند که این قطعات در عمل هم مصرف پایین‌تر و هم دمای پایین‌تری در مقایسه با قطعات رایج دارند. همچنین ایسوس نخستین برندی است که کارت گرافیک‌های خود را در یک خط تولید تمام خودکار تولید می‌کند که این خط تولید به نام Auto-Extreme شناخته می‌شود. از مزایای این خط تولید می توان به عدم وجود خطای نیروی انسانی، ایزوله بودن پروسه تولید، استفاده از قطعات سازگار با دمای بالا و بررسی هر مرحله از پروسه تولید را  برشمرد که اینها با هم منجر به بهبود عملکرد و افزایش طول عمر قطعه می‌شود.

در پایان و پس از تست و مقایسه این کارت گرافیک با دو مدل پیشین، مسلمی اعلام کرد که این کارت گرافیک در هفته های آتی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده