نویسنده: آرش رستمی
// سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲

AMD قیمت کارت های گرافیک Radeon Pro WX را اعلام کرد

کمپانی AMD قیمت کارت‌های گرافیک WX 4100 ،WX 5100 و WX 7100 از سری Radeon Pro WX را اعلام کرد.

چند ماه پیش بود که AMD مجموعه‌ی جدیدی از کارت‌های گرافیک Radeon Pro را با نام سری WX رونمایی کرد؛ کارت‌هایی که در سه مدل WX 5100 ،WX 4100 و WX 7100، بر پایه‌ی معماری ۱۴ نانومتری پولاریس و به‌منظور به‌کارگیری در ورک‌استیشن‌ها طراحی شده بودند. اکنون این کمپانی قیمت محصولات سری WX را اعلام کرده است.

هرکدام از کارت‌های WX گروهی از توسعه‌دهندگان و گرافیست‌ها را هدف قرار داده‌اند و AMD مدل رده-بالای آن‌ها را برای تولیدکنندگان محتوای واقعیت مجازی ایده‌آل می‌داند. قیمت‌ها از قرار زیر است:

Radeon Pro WX 4100: از این مدل به‌عنوان سریع‌ترین کارت گرافیک کوچک-جثه (Low-profile) در حوزه‌ی ورک‌استیشن‌ها یاد شده و AMD آن را ویژه‌ی ورک‌استیشن‌های SFF طراحی کرده است. آن دسته از کارشناسان حوزه‌ی CAD که در جستجوی کارت گرافیکی با ابعاد کوچک و صدای کم هستند می‌توانند WX 4100 را در میان گزینه‌های‌شان قرار دهند. این محصول از ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) با قیمت ۳۹۹ دلار به بازار راه پیدا می‌کند.

Radeon Pro WX 5100: این محصول به‌عنوان سریع‌ترین کارت گرافیک ورک‌استیشن با توان طراحی حرارتی ۷۵ وات معرفی شده است. کمپانی سازنده WX 5100 را برای کار با موتورهای بی‌درنگ (Real time engine)، طراحی بی‌درنگ و همین‌طور CAD و CAM ایده‌آل می‌داند. این مدل از ۲۸ آبان (۱۸ نوامبر) با قیمت ۴۹۹ دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

Radeon Pro WX 7100: مدل اخیر در جایگاه سریع‌ترین کارت گرافیکی تک-اسلاتِ ویژه‌ی ورک‌استیشن قرار گرفته و در عملیات مبتنی بر ممیز شناور (Single precision floating point) قدرتی معادل ۵/۷ ترافلاپس را به نمایش می‌گذارد. کمپانی AMD کارت گرافیک WX 7100 را برای تصویرسازی، ویرایش ویدیو و موارد دیگر مناسب می‌داند؛ ضمن اینکه تأکید ویژه‌ای هم روی توانایی‌های آن، جهت خلق محتوای واقعیت مجازی، دارد. این محصول از ۲۰ آبان عرضه خواهد شد و خریداری آن نیازمند صرف هزینه‌ای معادل ۷۹۹ دلار خواهد بود.

کارت‌های Radeon Pro WX قرار است در بازارهای جهانی با ضمانت‌های سه ساله به فروش برسند که با ثبت کردن آن‌ها می‌توان این مدت را به هفت سال افزایش داد.


منبع Eteknix
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده