// یکشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۶

گیگابایت از کارت گرافیک میان رده GTX 1060 G1 Gaming رونمایی کرد

کمپانی گیگابایت در جدیدترین رونمایی از سری جدید کارت‌های گرافیک خود از کارت میان‌رده GTX 1060 G1 Gaming رونمایی کرد.

کارت گرافیک GTX 1060 G1 Gaming جدیدترین محصول میان رده گیگابایت برای گیمرهایی با سطح بودجه متوسط به شمار می‌رود. این کارت گرافیک در مقایسه با محصولات مشابه در نسل گذشته امکانات به مراتب بهتری ارائه داده و نسبت کارایی به مصرف توان آن، رشد قابل قبولی را نشان می‌دهد.

 چیپ گرافیکی GP106 انویدیا با وجود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ترانزیستور، فناوری ساخت ۱۶ نانومتری و ۶ گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5 مجموعه قدرتمندی در سطح یک کارت میان رده ارائه می‌دهد. کارت گرافیک انویدیا GTX 1060 که در بسیاری از بنچمارک‌ها و بازی‌ها عملکرد بهتری نسبت به GTX 980 ارائه کرده است، با مجهز شدن به خنک کننده اختصاصی WindForce 2X گیگابایت و افزایش فرکانس توسط اورکلاک کارخانه ای عملکرد بالاتری نسبت به نسخه مرجع انویدیا در اختیار کاربران قرار می دهد.

گیگابایت GTX 1060 G1 Gaming

بایوس دوگانه کارت گرافیک GTX 1060 G1 Gaming شامل دو حالت OC و Gaming می‌شود که در حالت گیمینگ می‌توانید فرکانس پایه ۱۵۹۴ مگاهرتز و فرکانس بوست ۱۸۰۹ مگاهرتز را تجربه کنید. در صورت انتخاب بایوس OC با فرکانس پایه ۱۶۲۰ مگاهرتز و فرکانس بوست ۱۸۴۷ مواجه می‌شوید که در مقایسه با فرکانس پایه ۱۵۰۶ مگاهرتزی در نسخه مرجع انویدیا سبب تولید فریم های بیشتر می‌شود. خنک کننده اختصاصی WindForce 2X گیگابایت با وجود دو لوله انتقال حرارت ترکیبی با آلیاژ مس و دو عدد فن ۹۰ میلی‌متری با طراحی تیغی شکل بیش از ۲۰ درصد عملکرد بهتر در خنک‌سازی پردازنده گرافیکی GP106 نسبت به خنک کننده مرجع انویدیا نمایش می‌دهد.

گیگابایت GTX 1060 G1 Gaming

 در کارت GTX 1060 G1 Gaming با استفاده از نرم افزار XTREME Engine قادر به انتخاب نورپردازی از میان طیف ۱۶.۸ میلیون رنگ و تنظیم سایر موارد خواهید بود. تغییر پروفایل‌های تعیین شده برای کارت گرافیک گیگابایت یکی از وظایف نرم افزار XTREME Engine به شمار می‌رود و به کاربران اجازه می دهد تا با یک کلیک از حالت گیمینگ به حالت اورکلاک منتقل شوند یا در شرایط استفاده از سیستم برای اموری مانند وب‌گردی، مشاهده فیلم و کار با نرم افزارهای بی‌نیاز به پردازنده گرافیکی، حالت کم مصرف Eco را انتخاب کنند. توان مورد نیاز کارت گرافیک GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming توسط یک کانکتور 8 پین تامین می‌شود و یک دیود نوری سفید رنگ وظیفه نمایش وضعیت انتقال جریان به مدار تغذیه را بر عهده دارد.


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده