// پنجشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲

رونمایی گیگابایت از کارت گرافیک GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB

کمپانی گیگابایت از جدیدترین و قدرتمندترین کارت گرافیک مجهز به چیپ GP104 با نام GTX 1080 Xtreme Gaming رونمایی کرد. برای اطلاع از جزئیات مطللب با زومجی همراه باشید.

گیگابایت از جدیدترین و قدرتمندترین کارت گرافیک مجهز به چیپ GP104 رونمایی کرد. کارت گرافیک GTX 1080 Xtreme Gaming گیگابایت در حال حاضر بالاترین فرکانس هسته و حافظه را در میان کارت‌های GTX 1080 این برند در اختیار دارد. گیگابایت در طراحی این کارت گرافیک از طراحی برد، مدار تغذیه و خنک کننده اختصاصی پیشرفته‌ای بهره می برد.

کارت گرافیک GTX 1080 Gigabyte

سیستم خنک‌کننده WindForce 3X جدید به سه عدد فن صد میلی‌متری مجهز است که یکی از فن‌ها با ارتفاع کمتری نسبت به دو فن دیگر نصب شده است. فن‌های خنک کننده جدید گیگابایت به دو عدد بلبرینگ مجهز هستند تا طول عمر و راندمان بالاتری ارائه دهند. طراحی خاص هیت‌سینک های آلومینیومی، چهار درصد عملکرد بهتر در خنک‌سازی پردازنده گرافیکی GP104 به ثبت می‌رساند. همچنین شش لوله انتقال حرارت با آلیاژ مس در WindForce 3X با ساختار طراحی ترکیبی و سطح تماس مستقیم با GP104 سبب افزایش راندمان به میزان ۲۹ درصد می‌شود.

کارت گرافیک GTX 1080 Gigabyte

فناوری 3D Active Fan در سه عدد فن در محدوده دمای مشخص شده، غیر فعال مانده و در این شرایط از کارکرد بدون نویز خنک کننده لذت خواهید برد. مجموعه هیت سینک و لوله‌های انتقال حرارت به تنهایی و بدون کمک گرفتن از فن‌ها به خنک‌سازی پردازنده گرافیکی، چیپ‌ست‌های حافظه GDDR5X و مدار تغذیه می‌پردازند. فعالیت یا عدم فعالیت سه عدد فن صد میلی‌متری توسط دیودهای نوری به کار رفته زیر عبارت Fan Stop به اطلاع کاربران می‌رسد. عبارت Xtreme Gaming نیز به صورت مداوم نورپردازی می‌کند و با استفاده از نرم‌افزار اختصاصی گیگابایت قادر به انتخاب رنگ دیودهای نوری از میان ۱۶/۸ میلیون رنگ ترکیبی خواهید بود. خطوط مورب به صورت حرف X که با دیودهای نوری احاطه شده، تداعی کننده سری Xtreme Gaming است.

کارت گرافیک GTX 1080 Gigabyte

پل SLI HB اختصاصی گیگابایت نیز به دیود نوری مجهز شده و افکت جذابی برای آن در نظر گرفته شده است. پلیت فلزی و زیبای پشت برد، از کارت گرافیک در مقابل صدمات احتمالی جلوگیری می‌کند. مدار تغذیه GTX 1080 Xtreme Gaming از چوک و خازن‌های به کار رفته در کارت گرافیک حرفه‌ای GTX Titan X استفاده شده تا کیفیت و طول عمر بالای کارت را تضمین دهند. واقعیت مجازی به عنوان یک فناوری جدید که بسیاری از کاربران و شرکت‌های تولید کننده سخت افزار را تحت تاثیر قرار داده، سبب طراحی فناوری VR Link توسط گیگابایت شده است. فناوری VR Link دو پورت HDMI و دو پورت USB 3.0 به صورت اکسترنال ارائه می‌دهد تا شرایط برای به کارگیری سه مانیتور با کیفیت 4K را فراهم آورد.

منبع: روابط عمومی شرکت فناوران آواسیس


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده