نویسنده: نادر امرایی
// شنبه, ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

Gigabyte کارت گرافیک GTX 960 Xtreme Gaming با نورپردازی ۱۶/۷ میلیون رنگ را معرفی کرد

یکی از برندهای مطرح در زمینه ساخت سخت‌افزار مخصوص بازی برای رایانه‌های شخصی، شرکت گیگابایت است. این شرکت  اخیرا کارت گرافیک GTX 960 Xtreme Gaming با نورپردازی ۱۶/۷ میلیون رنگ را معرفی کرده است. با زومجی و جزییات خبر همراه باشید.

Gigabyte با کارت گرافیک جدید GTX 960 4GB Xtreme Gaming اقدام به گسترش سری قدرتمند Xtreme Gaming کرده است. سری کارت‌های گرافیک Xtreme Gaming در گیمینگ و اورکلاکینگ عملکردی شایسته از خود به نمایش گذاشته‌اند و البته ظاهر مدرن و زیبای این سری کارت‌های گرافیکی نیز یکی از خصیصه‌های اصلی آن محسوب می‌شود.

1

این محصول با نام کامل GV-N960XTREME-4GD، کارت گرافیکی تقویت شده بر اساس Nvidia GeForce GTX 960 است که با نورپردازی RGB همراه شده است. این کارت از PCB شخصی‌سازی شده گیگابایت بهره می‌برد و فرکانس های پایه و بوست آن نیز به طور کارخانه‌ای به ترتیب از مقدار مرجع انویدیا یعنی 1127MHz و 1178MHz به 1304MHz و 1367MHz رسیده‌اند.

کارت گرافیک گیگابایت

خنک‌کننده این کارت به طور کامل توسط گیگابایت باز طراحی شده و از سیستم خنک‌کننده حرفه‌ای WindForce 2X در آن استفاده شده است. این خنک‌کننده از یک جفت فن ۹۰ میلی‌متری بهره می‌برد که جهت چرخش آن‌ها خلاف یک دیگر است تا دفع حرارت اجزای کارت گرافیک به بهترین شکل صورت گیرد. فن‌ها و البته لوگوی GIGABYTE Xtreme Gaming که در بالای پوشش کولر دیده می‌شود دارای LEDهای RGB هستند که به وسیله نر‌م‌افزار قابلیت شخصی‌سازی از میان ۱۶/۷ میلیون رنگ دارند. قسمت پشت کارت نیز با یک Back-Plate پوشانده شده که در عین محفوظ نگه داشتن کارت از عوامل آسیب زننده مثل رطوبت و گرد و خاک، ظاهری مدرن و زیبا نیز پدید آورده است.

کارت گرافیک گیگابایت

VRM قدرتمند این کارت با ترکیبی از دو کانکتور PCI-Express 6-Pin و 8-Pin محصول را تغذیه می‌کند (نسبت به تنها یک کانکتور شش پینی در مدل مرجع انویدیا). این کانکتور هشت پین افزوده شده، به توانایی اورکلاکینگ کارت و پایداری آن کمک بسزایی می‌کند.

کارت گرافیک گیگابایت

 

منبع: روابط عمومی شرکت آواژنگ

 


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده