// دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲

تماشا کنید: تریلر Lost Soul Aside، بازی که توسط یک نفر ساخته شده است

یک بازی‌ساز خوش‌ذوق کره‌ای با الهام از Final Fantasy XV به فکر ساختن یک بازی به نام Lost Soul Aside افتاده است که می‌توانید همراه زومجی تریلر آن را تماشا کنید.

بازی‌سازی دردسرها و دشواری‌های خاص خودش را دارد؛ به‌ویژه زمانی که توسعه‌دهنده‌ای بخواهد به‌تنهایی پروژه‌ای را به سرانجام برساند. در این میان، بعضی پروژه‌های تک‌نفره آن‌قدر جالب و شگفت‌انگیز از کار در می‌آیند که در ابتدا نمی‌توان باور کرد که نتیجه‌ی کارِ تنها یک بازی‌ساز هستند؛ نمونه‌اش اثری است که مراحل ساخت‌اش به همت یک توسعه‌دهنده‌ی اهل کره‌ی جنوبی پیش می‌رود.

یانگ بینگ، بازی‌ساز مستقل کره‌ای، سرگرم کار روی بازی به نام Lost Soul Aside است که تولید آن با الهام از بازی Final Fantasy XV آغاز شده است. بینگ حدود دو سال پیش به فکر ساختن Lost Soul Aside افتاد و اکنون تریلری را منتشر کرده تا وضعیت فعلی این بازی را به تصویر بکشد. اگر می‌خواهید ببینید که او تا چه اندازه در پروژه‌ی تک‌نفره‌اش موفق بوده، پیشنهاد می‌کنیم که این تریلر را، با آنکه نسبتاً طولانی است، تماشا کنید.

دانلود ویدیو با رزولوشن SD360pدانلود ویدیو با رزولوشن HD720p

بینگ درباره‌ی اینکه ایده‌ی ساختن Lost Soul Aside چطور به ذهن‌اش رسیده در توییتر نوشته است:

دو سال پیش تریلری از FFXV را دیدم که واقعاً من را شگفت‌زده کرد. من [هنوز هم ویدیوهای] FFXV را به تمام دوستان‌ام نشان می‌دهم و به آن‌ها می‌گویم که بازی الان چنین حال و هوایی دارد.

و در ادامه:

زمانی که تریلر FFXV را دیدم، آرزو کردم که ای کاش بتوانم یک بازی شبیه به آن بسازم. این‌طور شد که FFXV را به‌عنوان الگویی برای خودم در نظر گرفتم.

بینگ توسعه‌دهنده‌ای بی‌آلایش به نظر می‌رسد؛ چرا که در توییتی دیگر این‌طور نوشته است:

[و اما] در مورد سرمایه‌گذاری جمعی… باید بگویم که من چیزی از بازاریابی نمی‌دانم و پیش از آنکه مطمئن شوم که می‌توانم [بازی‌ام] را به پایان برسانم، از مردم درخواست سرمایه نمی‌کنم.

سازنده‌ی Lost Soul Aside فعلاً نمی‌داند که مراحل ساخت این بازی چه‌زمانی به پایان خواهد رسید؛ ضمن اینکه هنوز از بابت پلتفرم‌های هدف آن مطمئن نشده است. ضمناً به‌گفته‌ی او، طراحی بازی تا زمان انتشار آن تغییراتی خواهد داشت. وی در این‌باره نوشته است:

باید بگویم که من در آینده تغییراتی را در طراحی [بازی] اعمال خواهم کرد. FFXV راه رفتن را به من یاد داد؛ [ولی از اینجا به بعد] باید روی پای خودم بایستم.

یانگ بینگ تصویری از Kazer، شخصیت اصلی Lost Soul Aside، را هم منتشر کرده که ظاهر پیشین این کاراکتر را به نمایش کشیده است. بینگ به این موضوع هم اشاره کرده که گیم‌پلی بازی ممکن است به آن کیفیتی نباشد که کاربران پس از تماشا کردن تریلر، انتظارش را می‌کشند. او ضمناً از مخاطبان‌اش درخواست کرده که نسبت به فاینال فانتزی 15 با ملایمت بیشتری برخورد کنند.

بازی Lost Soul Aside - طراحی پیشین شخصیت اصلی

بازی Lost Soul Aside بر پایه‌ی موتور بازی‌سازی آنریل انجین 4 در حال تولید است و به‌گفته‌ی سازنده‌اش، برای آماده شدن‌اش هنوز راه زیادی در پیش دارد.

نظر شما درباره‌ی Lost Soul Aside چیست؟


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده