نویسنده: افشین پیروزی
// چهار شنبه, ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰

بازی تحسین شده Downwell امروز برای اندروید منتشر می‌شود

بازی مستقل و بسیار موفق Downwell که پیش از این فقط برای رایانه‌های شخصی و سیستم‌عامل iOS عرضه شده بود، امروز (۲۷بهمن) برای گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی هم عرضه خواهد شد. با زومجی و جزییات خبر همراه باشید.

بازی Downwell از استودیو موپین یکی از بهترین آثار مستقل سال ۲۰۱۵ بود که در سبک اکشن و سکو بازی دو‌بعدی برای رایانه‌های شخصی ویندوزی و iOS عرضه شد. عمده محبوبیت این بازی گیم‌پلی بسیار اعتیاد‌آور آن است که می‌تواند گیمر را ساعت‌ها سرگرم کند. همچنین برای این بازی مراحل از پیش طراحی شده هم وجود ندارد و هر‌بار که گیمر شکست می‌خورد، تمامی پلتفرم‌ها و دشمنان دوباره به شکل تصادفی ساخته می‌شوند و به همین دلیل بازی هرگز رنگ و بوی تکرار به خود نمی‌گیرد.

گرافیک‌های پیکسلی بازی شاید در نگاه اول در جذب مخاطب موفق نباشند، ولی پس از غرق شدن در بازی همین ظاهر متفاوت خود تبدیل به یکی از نکات مثبت بازی و بهانه‌ای برای تکرار چندین و چند‌باره آن می‌شود. نسخه iOS این اثر هم‌اکنون با قیمت ۲.۳۰ یورو و نسخه پی‌سی آن هم به قیمت ۲ پوند قابل خرید هستند و هنوز مشخص نیست نسخه اندروید که امروز (۷ بهمن) عرضه خواهد شد، چه قیمتی خواهد داشت.

همچنین پیش از این در زومجی نسخه پی‌سی این بازی را بررسی کرده بودیم که توانسته بود نمره بسیار عالی ۹.۵ را از آن خود کند و رضا حاج‌محمدی در نقد خود از بازی نوشته بود:

اگر دلتان یک بازی اعتیاد‌آور می‌خواهد که برای تمام کردنش باید بارها و بارها طعم مرگ را بچشید و فوت و فن‌هایش را با آزمون و خطاهای فراوان یاد بگیرید، «پایین چاه» خود جنس است. بازی به‌شکلی این کار را انجام می‌دهد که شاید اول کار از مُردن عصبانی شوید، اما خیلی زود خودتان را در یک حلقه‌ی تکرارشونده‌ی «بازگشت به چاه‌نوردی» پیدا می‌کنید.

بدون شک عرضه Downwell برای اندروید فرصتی است تا افراد بیشتری وارد ماجراجویی‌های این چاه سحر‌آمیز شوند و یکی از اعتیاد‌آور‌ترین بازی‌های چند سال اخیرا را تجربه کنند. نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: EuroGamer


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده