نویسنده: محسن وزیری
// سه شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۲

Forza Motorsport 6 معرفی شد

مایکروسافت و شرکت اتومبیل‌سازی فورد در بیانیه‌ای مشترک، رسماً نسخه‌ی بعدی Forza Motorsport را برای ایکس‌باکس وان معرفی کردند. با جزئیات این خبر همراه باشید.
بیانیه مایکروسافت و شرکت اتومبیل‌سازی فورد در نمایشگاه بین‌المللی ماشین آمریکای شمالی که در شهر دیترویت در حال برگزاری است، اعلام شد. فورد در این نمایشگاه از  مدل جدید فورد جی‌تی خود رونمایی  کرد، اتومبیلی که روی کاور Forza Motorsport 6 نقش خواهد بست. دو شرکت مایکروسافت و فورد همچنین اعلام کردند ماشین‌های جدید F-150 رَپتور و شِلبی GT350 موستانگ قبل از اینکه به تولید انبوه برسند، در Forza Motorsport 6 قابل بازی هستند. فیل اسپنسر٬ مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت درباره‌ی همکاری با فورد گفت:
مایه‌ی افتخار ما است که این لحظه‌ی تاریخی را با فورد به ثبت برسانیم و میراث جی‌تی را با قرار دادن آن روی کاور Forza Motorsport 6 جشن بگیریم. از اینکه چنین فرصتی فراهم شد که بازی را در روز رونمایی این ماشین در یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنعت خودرو معرفی کنیم هیجان‌زده‌ایم و نمی‌توانیم صبر کنیم تا جزئیات بیشتری به اشتراک بگذاریم.
جان وندل، یکی از اعضای استودیوی Turn 10 همکاری با فورد را امتیاز بزرگی برای آن‌ها دانست که باعث شد توسعه‌دهندگان، مهندسان و طراحان بازی از نزدیک با فورد کار کنند و مراحل ساخت اتومبیل و بازی را همزمان پیش ببرند. وندل می‌گوید Turn 10 سال‌ها است که سری Forza Motorsport را توسعه می‌دهد اما اولین بار است که بازی و ماشین اصلی آن همزمان عرضه می‌شوند. او معتقد است همکاری نزدیک با این شرکت سازنده‌ی اتومبیل در طول فرایند تولید فورد جی‌تی، برای آن‌ها بسیار آموزنده بوده و به خاطر فرایند خاصی که فورد در طول ساخت این اتومبیل طی کرده، ساخت مدل این ماشین به همراه تمام قابلیت‌های آن برای Turn 10 کار دشواری بوده است. Forza Motorsport 6 در نمایشگاه E3 امسال که در ماه ژوئن (خرداد ۹۴) برگزار می‌شود قابل بازی خواهد بود. هنوز تاریخ انتشار دقیق این بازی مشخص نشده است. منبع: Polygon


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده