// سه شنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰

کمپانی ریزر سود حاصل از فروش That Dragon, Cancer را به خیریه اهدا می‌کند

کمپانی ریزر اعلام کرد که سود حاصل از فروش بازی That Dragon, Cancer بر روی میکروکنسول اندروید تی‌وی (Android TV) که از طریق فروشگاه آنلاین ریزر کورتکس (Razer Cortex) بدست می‌آید را به خیریه اهدا خواهد کرد.

ریزر قصد دارد تا درآمدش از فروش این بازی را به «بنیاد مورگان آدامز» که در مورد سرطان تحقیقات انجام می‌دهد و همچنین موسسه‌ی «فمیلی هَوس اس‌اف» اهدا کند؛ این موسسه خانه‌های مجانی در اختیار خانواده‌هایی می‌گذارد که باید برای درمان به سن فرانسیسکو سفر کنند. بنا بر اعلام ریزر این دو خیریه به دلیل اهمیتی که برای خانواده‌ی گرین داشتند انتخاب شده‌اند. خانواده‌ی گرین سازندگان اصلی That Dragon, Cancer هستند که پسر کوچک‌شان جوئل را پس از چهار سال مبارزه با سرطان مغز از دست داده‌اند.

مین-لیانگ تن، مدیر عامل شرکت ریزر می‌گوید:

زمانی که ما کنسول اویا (Ouya) را خریداری کردیم هدف اصلی‌مان آوردن بازی‌های اندرویدی به خانه‌ها بود. اکنون ما این فرصت را داریم تا با عرضه‌ی این بازی برای مردم و با اطمینان از اینکه تمام سود حاصل از آن به مبارزه با سرطان اختصاص میابد، یک خدمت بزرگ را به جامعه ارائه کنیم.

بازی That Dragon, Cancer با حمایت شرکت اویا و برای میکروکنسول اندرویدی این شرکت ساخته شد و امروز (۱۲ ژانویه) به انتشار رسید. این بازی بر روی رایانه‌های شخصی و سیستم‌ عامل مک نیز در دسترس است. در حال حاضر میکروکنسول اویا به وسیله‌ی کمپانی ریزر خریداری شده است.

That-Dragon-Cancer-whom-shall-i-fear_1280

That Dragon, Cancer یک بازی هنری اکتشافی است که به وسیله‌ی رایان و امی گرین و با همکاری سایر بازیسازان استودیوی نیومنس گیمز ساخته شده است. این بازی به قصه‌ی تاثیرگذار خانواده‌ی گرین می‌پردازد که فرزند کوچک‌شان جوئل در دوازده ماهگی به سرطان مبتلا شد و پس از چهار سال مقاومت، سرانجام در ماه مارس ۲۰۱۴ درگذشت. خانواده‌ی گرین اعتقاد داشتند که برای انتقال احساس و تجربیات‌شان از این دوران تلخ، رسانه‌ای بهتر از بازی‌های ویدئویی وجود ندارد، به همین دلیل تصمیم گرفتند که That Dragon, Cancer را بسازند. البته در کنار این بازی یک فیلم مستند به نام Thank You for Playing نیز در دست ساخت قرار دارد که به سال‌های پایانی زندگی جوئل و همچنین روند ساخته شدن That Dragon, Cancer می‌پردازد و امسال منتشر خواهد شد.

بازیکن‌ها در این بازی کنترل رایان و امی، پدر و مادر جوئل را پس از مطلع شدن از بیماری فرزندشان بر عهده می‌گیرند و باید با تصمیمات خود در طول بازی، داستان را پیش ببرند.

منبع: GameSpot


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده