نویسنده: آرش عیاری
// دوشنبه, ۸ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵

خودروی مجهز به نینتندو که می‌توانست رویای دهه شصتی ها را به واقعیت تبدیل کند

شاید امروز با وجود خودروهای پیشرفته، بازی‌کردن در خودرو امری عادی باشد ولی در سال‌های دور هم خودروهایی بودند که با تکیه بر خلاقیت سازندگانشان چنین تجربه‌ای را ممکن می‌کردند. در ادامه با مدلی از اُلدزموبیل که آخرین خودرویش  در سال ۲۰۰۴ تولید شد و یکی از برندهای محبوب در کشور ما هم بوده است، آشنا می‌شویم.

نینتندو و اُلدزموبیل به دلایل مختلفی برای افراد مختلف نوستالژی هستند. اولی به دلیل این که تبدیل به یک اسطوره ۸ بیتی شده و شاید مهم‌ترین کنسول بازی تاریخ باشد؛ در حالی که دیگری خودروهای خاطره‌انگیزی مثل کاتلاس و ۸۸ (به خصوص برای ما ایرانی‌ها) را تولید کرده است.

در این مقاله می‌خواهیم ماشینی را به شما معرفی کنیم که ترکیبی از این دو بود. در سال ۱۹۹۰ در جریان نمایشگاه شیکاگو، الدزموبیل خودروی مفهومی Expression را معرفی کرد. سدان اسپورت ۶ نفره‌ای که بدنه‌ای از فایبر گلاس داشت.

اتومبیل نینتندو!

درون درب پشتی این خودرو یک نینتندو تعبیه شده بود که دو دسته بازی و البته نمایشگر  هم داشت . این خودرو همچنین مجهز به VCR، سی دی پلیر، سیستم جهت‌یابی Navicar، جاروبرقی و تلفن هم بود.

متأسفانه این طرح خلاقانه هرگز تولید نشد. تفکر آینده نگرانه بکار رفته در این خودرو فقط محدود به فناوری‌های سرگرمی محور نبود؛ بلکه این خودرو مجهز به سنسورهای تشخیص برف و  باران بود که به کمک آن‌ها در هنگام بارندگی، برف پاک کن خودرو بطور خودکار شروع بکار می‌کرد، هر چهار چرخ این خودرو با فرمان تغییر جهت می‌دادند، فضای داخل ماشین چرمی بود و موتور ۲.۳ لیتری سوپرشارژ Quad 4 این خودرو 230 اسب بخار قدرت داشت.

اتومبیل نینتندو!

شاید امروز خودروهای پیشرفته‌ای در بازار باشد که بازی کردن جزء ابتدایی‌ترین  امکانات موجود در آن‌ها است و البته اگر چنین خودرویی هم نداشته باشید به لطف گوشی‌های هوشمند می‌توان درون خودرو بازی کرد؛ ولی برای کسانی که دوران نوجوانی خود را با میکرو، سگا و نینتندو گذرانده‌اند و گوشی هوشمندی نیز در آن زمان وجود نداشته، خودرویی که در آن یک نینتندو وجود داشته باشد واقعاً  رویایی بود.

منبع: زومیت


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده