نویسنده: علیرضا محمدی
// سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۳۵

پلی استیشن پورتال پرفروش‌ترین لوازم جانبی آمریکا در سال ۲۰۲۴ بوده است

آمار پرفروش‌ترین لوازم جانبی ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ منتشر شده است و پلی استیشن پورتال در صدر جداول فروش قرار دارد.

زمانی‌که پلی استیشن پورتال معرفی شد، نگرانی‌های زیادی درباره پتانسیل آن وجود داشت؛ اما برخلاف پیش‌بینی‌ها این کنسول فروش بسیار خوبی را تجربه می‌کند. مت پیسکاتلا از سیرکانا می‌گوید که فروش پلی استیشن پورتال طی ماه می (اردیبهشت) در بریتانیا از هر لوازم جانبی دیگری بیشتری بوده است.

همچنین این دستگاه لقب پرفروش‌ترین لوازم جانبی سال ۲۰۲۴ را یدک می‌کشد. پورتال پلی استیشن در نوامبر سال ۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) عرضه شد و ظرف دو روز تمام ظرفیت آن در ایالات متحده و بریتانیا به فروش رفت. همچنین فروش آن طی هفته اول در اسپانیا سه برابر کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس بود.

سونی آمار فروش این دستگاه را اعلام نکرده است؛ اما هیرومی واکای، معاون بخش محصولات پلی استیشن در فوریه سال گذشته (بهمن ۱۴۰۱) تایید کرد که تقاضا برای پلی استیشن پورتال فراتر از حد انتظارات بوده است.

از ابتدای سال ۲۰۲۴ تاکنون رقمی معادل ۱۴۸ میلیون دلار صرف خرید لوازم جانبی شده است که در مقایسه با سال گذشته کاهش هشت درصدی را نشان می‌دهد. فروش گیم‌پدها نیز ۱۲ درصد کاهش داشته است؛ اما هدفون‌ها و هدست‌ها از افزایش ۱۲ درصدی فروش لذت می‌برند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در آینده با زومجی همراه باشید.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده