نویسنده: عرفان بدری
// سه شنبه, ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۲

موفقیت بسته الحاقی Cyberpunk 2077 به‌خاطر مشکلات بازی در زمان عرضه است

پاول ساسکو، طراح ارشد مراحل بازی Cyberpunk 2077 اخیرا در مصاحبه‌ای درباره دلیل موفقیت بسته الحاقی Phantom Liberty صحبت کرده است.

بازی Cyberpunk 2077 اثری است که نامش در تاریخ بازی‌های ویدیویی به‌عنوان یکی از جنجالی‌ترین و پرفراز و نشیب‌ترین‌ها ثبت شده است. بازی‌ای که با وعده‌های بزرگ و دنیایی خیره‌کننده، قلب بازیکن‌ها را تسخیر کرد، اما در زمان عرضه با انبوهی از مشکلات فنی و محتوایی روبه‌رو شد و به‌شدت از انتظارات اولیه فاصله گرفت. اما این پایان ماجرا نبود. سی‌دی پراجکت رد با انتشار به‌روزرسانی‌های متعدد و یک بسته الحاقی جدید، تلاش کرد تا اعتماد از دست رفته طرفداران را برگرداند و تجربه‌ای درخور را به بازیکنان ارائه دهد.

مشکلات زیاد سایبرپانک 2077 در زمان عرضه، سی‌دی پراجکت رد را در دل تاریکی فرو برد، اما این استودیو تسلیم نشد و با تلاش زیاد، شروع به احیای Cyberpunk 2077 کرد. به‌روزرسانی‌ها و رفع تدریجی مشکلات، نخستین گام‌ها در این مسیر بودند. اما نقطه عطف واقعی، با انتشار نخستین بسته‌الحاقی بازی به‌نام Phantom Liberty رقم خورد. این بسته‌الحاقی که با درس‌آموزی از اشتباهات گذشته و اعمال تغییرات گسترده در روند توسعه پا به عرصه گذاشته بود، توانست نظر منتقدان و بازیکنان را جلب کند و به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ پرماجرای سایبرپانک 2077 شناخته شود.ادریس البا در نقش سلیمان رید در قطار در حال حرکت در تریلر سینمایی بازی Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

پاول ساسکو، طراح ارشد مراحل بازی در مصاحبه‌ای به این نکته اشاره کرد که بازخوردهای منفی اولیه Cyberpunk 2077، عاملی اساسی در موفقیت Phantom Liberty بود. به‌گفته او، این انتقادات شدید، سی‌دی پراجکت رد را مجبور به بازنگری کامل در شیوه توسعه و اعمال تغییراتی بنیادی کرد که درنهایت منجر به خلق تجربه‌ای به مراتب پخته‌تر و لذت‌بخش‌تر در Phantom Liberty شد.

ساسکو در ادامه اذعان کرد که این اتفاق، درس‌های ارزشمندی را به او و کل استودیو آموخته است و آن‌ها مصمم هستند تا از این تجربیات در ساخت بازی‌های آینده خود، از جمله نسخه بعدی مجموعه The Witcher استفاده کنند.

ساسکو در اینباره گفت: «Phantom Liberty در زمان عرضه خود عملکرد به مراتب بهتری داشت، چون ما سبک تولید را به‌طور کامل دگرگون کردیم. این کاری بود که اگر بازخورد اولیه بازی به آن حد منفی بود، امکانش وجود نداشت. این تجربه من و کل استودیو را تغییر داد.»

بسته الحاقی Cyberpunk 2077 با نام Phantom Liberty

خوشبختانه تلاش‌های بی‌وقفه تیم سی‌دی پراجکت برای احیای Cyberpunk 2077 سرانجام ثمر داد و بسته‌الحاقی Phantom Liberty با استقبال چشمگیری از سوی منتقدان و بازیکنان روبه‌رو شد. این موفقت گامی بلند در مسیر رستگاری این بازی بود و نشان داد که سی‌دی پراجکت از اشتباهات خود درس گرفته و مصمم است تا تجربیات بهتری را به مخاطبانش ارائه دهد، اما این پایان ماجرا نیست. سی‌دی پراجکت با روحیه‌ای تازه و تجربه‌ای گرانقدر، آماده خلق شاهکاری دیگر است.

پروژه Polaris، نام رمزی بازی بعدی این استودیو در مجموعه The Witcher، نوید دهنده‌ی دنیایی حماسی و سرشار از جادو و هیجان است. پاول ساسکو، طراح ارشد مراحل Cyberpunk 2077 که نقشی کلیدی در موفقیت Phantom Liberty داشت، در ساخت Polaris نیز به‌عنوان کارگردان بازی همراه سی‌دی پراجکت رد خواهد بود. 


منبع DualShockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده