نویسنده: حسن اکرامی
// دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۰

دنباله‌های Astro Bot الزامی برای استفاده از کاراکترهای پلی استیشن ندارند

به گفته کارگردان بازی Astro Bot، تیم توسعه‌دهنده الزامی برای استفاده از شخصیت‌های نمادین پلی استیشن در بازی‌های بعدی سری ندارد.

استودیو تیم آسوبی توسعه Astro Bot آینده را به‌عنوان اولین بازی بزرگ مجموعه پیش می‌برد و به طرفداران وعده‌های هیجان‌انگیزی درباره محتوای آن داده است. بازیکن‌ها می‌توانند مراحل متنوع بازی را در ۶ کهشکان منحصربه‌فرد پیش ببرند و دراین‌میان با بیش از ۱۵۰ شخصیت نمادین از تاریخ پلی استیشن ملاقات کنند. بااینکه حضور این شخصیت‌ها یکی از دلایلی بود که بازی قبلی یعنی Astro’s Playroom در میان طرفداران محبوب شد، اما آیا باید انتظار داشته باشیم حضور این شخصیت‌ها به سنت همیشگی مجموعه تبدیل شود؟

درهمین‌راستا نیکولاس دوسِت، کارگردان خلاق Astro Bot، خاطرنشان کرد بازی‌های آینده مجموعه Astro لزوما شخصیت‌های نمادین پلی استیشن را به تصویر نخواهند کشید. این کارگردان توضیح داد اگرچه تصمیم گنجاندن نمادهای پلی استیشن در اوایل توسعه بازی Astro Bot گرفته شد اما الزامی برای تکرار آن در بازی‌های آینده وجود ندارد. دوست عقیده دارد به لطف انعطاف‌پذیری و گستردگی بالای Astro به‌عنوان یک فرانچایز، تیم آسوبی تمرکز خود را چندان درگیر جزئیات نخواهد کرد.

شخصیت‌های نمادین تاریخ پلی استیشن در قامت ربات‌های بازی Astro Bot

کارگردان خلاق Astro Bot افزود: «زمانی‌که ساخت این بازی را شروع کردیم، درباره تکیه کردن به نمادهای پلی استیشن گفتگوهایی داشتیم. بااینکه اعضای تیم توسعه نظرات متفاوتی داشتند و ما می‌خواستیم با بال‌های خودمان پرواز کنیم تا عقب نمانیم، اما تصمیم گرفتیم از نمادهای محبوب پلی استیشن در بازی استفاده کنیم؛ چراکه قبلا این کار را انجام داده‌ بودیم و حال می‌توانستیم در بازی جدید از آن بهره ببریم. این طرز فکر ما برای شروع توسعه Astro Bot بود. بااین‌حال اگر در آینده ماجراجویی‌های جدیدی داشتیم که کاملا پیرامون آسترو باشد و خبری از نمادهای پلی استیشن نباشد، فکر نمی‌کنم مشکلی ایجاد شود.»

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود «به نظر من تا زمانی که ویژگی‌های اصلی و کیفیت تجربه بازی عالی باشد، هرچیزی ممکن خواهد بود. مجموعه Astro یک آی‌پی بسیار منعطف است و من این ویژگی را بسیار دوست دارم. ما با قلبی روشن توسعه بازی را ادامه دادیم و در داستان‌سرایی سخت نگرفتیم؛ بنابراین برای ما به‌جز طراحی کاراکترها که باید به آن احترام گذاشته شود، جزئیات خیلی ارزشمند نیستند. سایر ویژگی‌های بازی گسترده هستند و به‌لطف آن ما درباره آینده مجموعه آرامش خاطر داریم.»

بازی Astro Bot در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۴۰۳ (۶ سپتامبر ۲۰۲۴) روی پلی استیشن 5 عرضه می‌شود. قیمت این بازی کامل ۶۰ دلار است و شامل هیچگونه پرداخت درون‌برنامه‌ای نخواهد بود. همچنین تیم آسوبی به خریداران قول عرضه بسته‌های الحاقی رایگان را داده است.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده