نویسنده: عرفان بدری
// چهار شنبه, ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۰

Gears of War: E-Day آینده مجموعه خود را شکل خواهد داد

بازی Gears of War: E-Day یک اسپین‌آف یا نسخه فرعی برای مجموعه خود نخواهد بود، بلکه آن را باید یک نسخه کامل بدانید که به آینده سری شکل خواهد داد.

همان‌طور که بسیاری از طرفداران انتظار داشتند، مایکروسافت در رویداد Xbox Games Showcase از نسحه جدید مجموعه بازی‌های Gears of War رونمایی کرد، البته این بازی جدید Gears 6 نیست، بلکه یک پیش‌درآمد با نام Gears of War: E-Day است که داستان آن قبل از اتفاقات نسخه اول این سری جریان دارد.

این موضوع که بازی Gears of War: E-Day یک نسخه شماره‌دار نیست و داستان مجموعه را جلو نمی‌برد، باعث شده است تا تعدادی از طرفداران گمان کنند که ساخته جدید استودیو The Coalition مثل بازی Gears of War: Judgment یک اسپین‌آف یا بازی فرعی برای Gears of War است. بااین‌حال، مایکروسافت و کوالیشن تأکید کرده‌اند که این بازی یک نسخه کامل از سری Gears of War است.

مایکروسافت این موضوع را ازطریق یک پست در وب‌سایت Xbox Wire تأیید و اعلام کرد که بازی Gears of War: E-Day یک داستان منشاء را برای مارکوس فینیکس و دامینیک سانتیاگو روایت خواهد کرد. همچنین این بازی قرار است جزئیات و زمینه‌هایی را به نقاط اولیه خط داستانی اصلی مجموعه اضافه کند که در داستان‌هایی که در ادامه روایت خواهند شد، بیشتر به آن پرداخته می‌شود.

یکی از موارد جالب این بازی، آن است که در E-Day لوکاست‌ها هنوز آن دشمنانی نیستند که شخصیت‌های داستان به مبارزه با آن‌ها عادت کرده‌اند، بلکه آن‌ها دشمنانی مرموز و قدرتمند و یک وحشت پیش‌بینی نشده هستند که قهرمانان باید قبل از اینکه خیلی دیر شود، بیاد بگیرند که با آن‌ها مقابله کنند.

بدون شک بازی Gears of War: E-Day دست روی سوژه و داستان بسیار جذابی گذاشته است که بسیاری از طرفداران سال‌ها است که دوست داشتند آن را ببینند، اما نباید کتمان کرد که عده زیادی هم هستند که مدت‌ها است در انتظار ادامه پیدا کردن داستان بازی Gears 5 هستند. خوشبختانه نیکول فاست، مدیر برند Gears of War این اطمینان را به طرفداران داد که در آینده شاهد ساخته شدن بازی Gears 6 برای ادامه دادن داستان اصلی خواهیم بود، اما فعلا کار روی داستان اصلی متوقف شده است، زیرا E-Day فرصتی بود که اعضای تیم توسعه‌دهنده نمی‌خواستند آن را از دست بدهند.

بازی Gears of War: E-Day

یکی از عناصر جدیدی که در بازی Gears 5 به مجموعه معرفی شد، محیط‌های نیمه جهان‌باز بودند و انتظار می‌رفت که نسخه‌های بعدی Gears of War نیز با رویکرد جهان‌باز بودن توسعه پیدا کنند. بااین‌حال نیکول فاست گفته است که Gears of War: E-Day یک بازی کاملا خطی خواهد بود و خبری از عناصر جهان‌باز در آن نخواهد بود.

مدیر برند Gears of War همچنین کمی در رابطه با داستان بازی صبحت کرد. او گفت که این اثر در شهر کالونا جریان خواهد داشت و وحشی‌گری و فضای مالیخولیایی که از ویژگی‌های بارز این سری هستند، به همراه اکشن اغراق‌آمیزی که Gears of War به خاطر آن شناخته می‌شود، در این بازی نقش پررنگی خواهند داشت.

نیکول فاست همچنین گفت که بازی Gears of War: E-Day قرار است نگاهی کاملا مدرن به شخصیت‌های اصلی داشته باشد و آن‌ها را بسیار آسیب‌پذیرتر از قبل به تصویر بکشد. بازی همچنین قرار است به‌طور عمیقی به بررسی و کشف ارتباط و پیوند مارکوس فینیکس و دامینیک سانتیاگو به‌عنوان دو دوست صمیمی بپردازد که این واقعا جذاب خواهد بود.

بازی Gears of War: E-Day هم‌اکنون برای پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس | اس و کامپیوتر در دست ساخته قرار دارد و هنوز هیچ تاریخ یا پنجره انتشاری برای آن مشخص نشده است.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده