نویسنده: مهدی اسدی
// سه شنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۲۹

ایکس باکس ۴ استودیو از جمله آرکین و تانگو را تعطیل می‌کند

مایکروسافت تصمیم دارد تا ۴ استودیو از مجموعه‌ی بتسدا از جمله آرکین آستین، سازنده بازی Redfall و تانگو گیم ورکز، توسعه‌دهنده The Evil Within را تعطیل کند.

مت بوتی، از مدیران اجرایی ایکس باکس در ارتباط با وبسایت IGN اعلام کرد که مایکروسافت پیامی حاوی جزئیات تعدیل نیروی جدید استودیوهای ایکس باکس را برای کلیه‌ی کارکنان شرکت ارسال کرده است. براساس اظهارت مدیراجرایی ایکس باکس، «این تغییرات به‌عنوان بازتابی از مهارت‌ها و خلاقیت‌های این بخش از کارکنان استودیوهای ایکس باکس یا نشانه دهنده‌ی میزان ریسک پذیری و امتحان کردن چیزهای جدید توسط این تیم‌ها نبودند». وی همچنین خاطرنشان کرد: «به خوبی درک می‌کنم که این قبیل تصمیمات باعث اخلال در عملکرد تیم‌های مختلف پشتیبانی در سطح ZeniMax و بتسدا در تحویل پروژه‌های خود خواهد شد»، «اما ما این تصمیمات سخت را برای ایجاد ظرفیت جهت سرمایه‌گذاری بیشتر در سایر بخش‌های مجموعه و تمرکز روی بازی‌های اولویت دار خود اتخاذ می‌کنیم.»

براین اساس، استودیوی آرکین آستین (Arkane Austin)، توسعه‌دهنده بازی Redfall به‌طور کلی تعطیل خواهد شد و آپدیت پیش روی این بازی آخرین به‌روزرسانی آن محسوب می‌شود. بوتی تأیید کرد که البته سرورهای بازی همچنان فعال خواهد ماند و کسانی که اقدام به خرید نسخه‌های پریمیوم بازی Redfall کردند که واجد شرایط دریافت اعتبار خواهند بود.

بازی های استودیو تانگو

علاوه‌بر این، مایکروسافت استودیوی تانگو گیمورکز (Tango Gameworks) را نیز به تعطیلی خواهد کشید. سازنده‌ی بازی Ghostwire: Tokyo ازطریق توییتر اعلام کرد که بازی Hi-Fi Rush همچنان برای خرید در دسترس خواهد بود و سایر بازی‌های استودیو از جمله The Evil Within و Ghostwire: Tokyo نیز احتمالا همچنان قابل خرید خواهند بود.

دو استودیوی دیگری که شامل این تعدیل نیروها شدند نیز Alpha Dog Games و Roundhouse Games هستند که مورد اول، توسعه‌دهنده بازی‌های موبایل شناخته شده‌ای مانند Mighty Doom است و استودیوی دوم که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شده بود نیز بعد از تعطیلی استودیوی Human Head وظایت این تیم را برعهده گرفته بود. همچنین Roundhouse از این پس با استودیوهای Zenimax Online یکپارچه خواهد شد.

بازی های ردفال و Hi-Fi Rush

استودیوی آرکین آستین از زمان عرضه بازی Redfall تاحد زیادی سکوت در پیش گرفته بود و خبر جدیدی از فعالیت‌های این تیم به گوش نمی‌رسید. هفته‌ی گذشته اولین سالگرد عرضه‌ی این بازی رقم خورد و طرفداران بازی متوجه شدند که ظاهراً همچنان قرار نیست کاراکترهای DLC بازی را که وعده‌ی آن‌ها داده شده بود، دریافت کنند.

این حجم از تعدیل نیرو در فاصله کمی از خروج بیش از ۱۹۰۰ کارمند ایکس باکس در ماه ژانویه اتفاق می‌افتد.

در پایان نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع gamespot
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده