نویسنده: مهدی اسدی
// جمعه, ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۸

بازی Resident Evil 9 احتمالا به‌زودی معرفی می‌شود

طبق شایعه جدید منتشر شده، بازی رزیدنت ایول 9 در آینده نزدیک معرفی می‌شود و در اوایل سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

درحالی‌که بازی Resident Evil Village به سومین سال از زمان عرضه‌ی خود وارد می‌شود، تقاضا برای یک بازی جدید از مجموعه‌ی اصلی ترسناک و سبک بقای کپکام دوباره بالا گرفته است. از طرفی به‌نظر می‌رسد که کپکام در نظر دارد تا به‌طور غیرمنتظره‌ای زودتر اقدام به ارائه‌ی نسخه‌ی جدیدی از سری رزیدنت ایول به بازار کند. این ادعا توسط Dusk Golem، از منابع شناخته‌ شده‌ی افشای اخبار این مجموعه مطرح شده است.

Dusk Golem در توییت جدید خود اعلام کرد که شایعات اخیر در خصوص تعویق زمان رونمایی از بازی Resident Evil 9 به سال ۲۰۲۵ نادرست است و در عوض باید خیلی زود انتظار معرفی این بازی را داشته باشیم. Dusk Golem در توییتر می‌نویسد: «به‌زودی از Resident Evil 9 رونمایی خواهد شد تا بازی برای عرضه در ماه ژانویه ۲۰۲۵ آماده شود.» البته که مانند خیلی از اطلاعات غیررسمی منتشر شده، نباید این خبر را کاملا قطعی دانست و ممکن است در آینده دستخوش تغییر شود.

اما منبع این اطلاعات می‌گوید، اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، کپکام چنین مسیری را در پیش خواهد گرفت. این منبع همچنین به تعدادی از جزئیاتی که تاکنون درباره این بازی در شایعات مطرح شده بود، اشاره کرده است. براین‌اساس گفته می‌شود که فرایند توسعه‌ی بازی Resident Evil 9 بیش از هر بازی دیگری در این مجموعه طول کشیده است و بیشترین بودجه برای ساخت آن در میان تمامی آثار این سری اختصاص یافته است. 

لوگوی غیررسمی Resident Evil 9

همچنین مجددا تأیید می‌شود که این بازی براساس تکنولوژی جهان‌باز Dragon’s Dogma 2 ساخته می‌شود تا تجربه وسیع‌تر و جهان‌بازتری را نسبت به تمامی بازی‌های قبلی این مجموعه به گیمرها ارائه کند. یکی دیگر از اخباری که مجددا توسط این منبع به آن اشاره شده است، تأیید ساخت چند بازی Resident Evil دیگر توسط کپکام در سال ۲۰۲۳ است. براین‌اساس، درحال حاضر ۵ بازی از سری رزیدنت ایول در دست ساخت است و جای تعجب نیست که تعدادی از این موارد را ریمیک بازی‌های قبلی این سری تشکیل می‌دهند.

علاوه‌بر‌این، گفته می‌شود که بازی Resident Evil 9 دنباله مستقیمی برای Resident Evil Village نخواهد بود و قرار است یک دوره کاملا جدید را در سری رزیدنت ایول آغاز کند. در گذشته گزارش شده بود که این اثر مورد‌انتظار قرار است آخرین نسخه شماره‌دار رزیدنت ایول باشد و در ادامه کپکام داستان‌های مستقلی را در بازی‌های این سری روایت خواهد کرد. باید دید که آیا بازسازی این بازی‌ها قبل از Resident Evil 9 یا هر نامی که برای آن در نظر گرفته شود، معرفی خواهند شد یا اینکه شرایط به نحو دیگری رقم می‌خورد.

در ادامه چند رویداد و برنامه‌ی خوب در پیش داریم که می‌توانند زمان مناسبی برای رونمایی از پروژه‌های جدید کپکام باشند. از جمله‌ی این موارد باید به رویداد Summer Game Fest و Xbox Games Showcase اشاره کرد. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهند که سونی یک رویداد PlayStation Showcase را در پیش دارد.

در پایان نظرات خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.


منبع gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده