نویسنده: عرفان بدری
// شنبه, ۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۳۰

بازی Resident Evil 9 احتمالا جهان باز خواهد بود

گفته می‌شود که بازی Resident Evil 9 درحالی‌که از فناوری جدید جهان باز RE Engine استفاده خواهد کرد، هویت مجموعه خود را حفظ می‌کند.

با نزدیک شدن به سومین سالگرد بازی Resident Evil Village، طرفداران سری رزیدنت اویل منتظر معرفی نسخه اصلی بعدی این مجموعه محبوب هستند. اگرچه کپکام هنوز به‌طور رسمی از بازی Resident Evil 9 رونمایی نکرده است، اما در ماه‌های اخیر جزئیاتی در مورد این اثر ازطریق شایعات و افشاگری‌ها به بیرون درز کرده است.

بسیاری از این شایعات از افشاگر برجسته Dusk Golem نشأت گرفته است که اخیرا جزئیات بیشتری از بازی را در شبکه اجتماعی ایکس فاش کرد. نکته جالب اینکه به‌گفته این افشاگر، بازی Resident Evil 9 بر پایه فناوری جدید جهان باز موتور RE Engine که کپکام در بازی Dragon’s Dogma 2 از آن استفاده کرده است، توسعه داده می‌شود. Dusk Golem ادعا می‌کند که از نحوه تایید پروژه‌ها توسط کپکام مطلع است و می‌گوید این شرکت هر بار به سه پروژه تایید ساخت می‌دهد.

لیان اسکات کندی مشغول قدم زدن در قبرستان با تفنگ در بازی Resident Evil 4

بازی Resident Evil 9 بخشی از سه بازی است که شامل Dragon’s Dogma 2 و Monster Hunter Wilds می‌شود، دو بازی جهان باز که قابلیت‌های RE Engine، انجین اختصاصی کپکام را گسترش داده‌اند. Dusk Golem در شبکه اجتماعی ایکس گفت: «موتور RE Engine برای بازی‌های جهان‌باز با Dragon’s Dogma 2 گسترش یافت و دو بازی دیگر براساس این فناوری ساخته می‌شود که Monster Hunter Wild و Resident Evil 9 هستند».

او همچنین می‌گوید که هدف کپکام با هر دو بازی Resident Evil 9 و Monster Hunter Wilds حفظ هویت اصلی (DNA) این مجموعه‌ها در عین گسترش پایه‌های آن‌ها با فناوری جدید جهان باز است، مشابه کاری که در Dragon’s Dogma 2 انجام شد.

براساس شایعات، ساخت بازی Resident Evil 9 از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است و احتمالا معرفی آن در اواخر سال ۲۰۲۴ و پیش از عرضه در سال ۲۰۲۵ انجام شود. گفته می‌شود این بازی با داشتن بزرگ‌ترین بودجه توسعه در کل تاریخ این سری، تنها یکی از پنج بازی رزیدنت اویلی است که درحال‌حاضر در کپکام در حال توسعه هستند.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده