نویسنده: حسن اکرامی
// سه شنبه, ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۰

فینال مسابقات ایپکس لجندز به‌خاطر حمله هکری به تعویق افتاد

ریسپاون فینال مسابقات Apex Legends در منطقه آمریکای شمالی را به‌دلیل هک بازیکن‌ها  در میانه بازی به تعویق انداخت.

نشریه فوربس در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که بازیکن‌های حرفه‌ای Apex Legends که در رقابت‌های فینال منطقه آمریکای شمالی شرکت کرده بودند، در اواسط تجربه بازی مورد حمله هکرها قرار گرفتند. هکرها با نفوذ به رقابت این بازیکن‌ها انواع تقلب ازجمله هدف‌گیری خودکار و دیدن دشمن از پشت دیوار را فعال کردند.

درنهایت این حمله هکری باعث نیمه‌تمام ماندن رویداد شد و مشکلاتی را برای شرکت‌کنندگان ایجاد کرد. برای مثال یکی از بازیکن‌ها به‌دلیل شناسایی به‌عنوان متقلب برای استفاده از هدف‌گیری خودکار از تجربه بازی محروم شد. بااین‌وجود ریسپاون رویداد را تعطیل و برگزاری آن را به زمان دیگری موکول کرد.

در ادامه حساب رسمی Apex Legends Esports در توئیتر در بیانیه جدیدی اظهار داشت: «به‌دلیل به‌خطر افتادن یکپارچگی رقابت در این رویداد تصمیم گرفتیم تا پیگیری رقابت‌های فینال منطقه آمریکای شمالی را به زمان دیگری موکول کنیم. به‌زودی اطلاعات بیشتری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.»

رقابت بازیکن‌ها در بازی Apex Legends

تاکنون ویدیوهای مختلفی از لحظه هک بازیکن‌های Apex Legends در شبکه‌های اجتماعی پخش شده است. در یکی از برجسته‌ترین آن‌ها بازیکنی حرفه‌ای به‌نام DZ_Genburten در حال تجربه بازی است که ناگهان متوجه پیغام «هک جهانی سری ایپکس توسط Destroyer2009 و R4ndom» می‌شود. پس از این پیغام بازیکن می‌فهمد که می‌تواند محل قرارگیری هرکدام از بازیکن‌ها را حتی در خانه‌ها و پشت موانع ببیند. درنهایت این بازیکن می‌گوید: «من هک شده‌ام» و دست‌هایش را بالا می‌برد تا نشان دهد در این تقلب نقشی ندارد.

در ویدیوی دیگری می‌توانیم ImperialHal را ببینیم که حین تجربه بازی هک و تقلب AimBot برایش فعال می‌شود. به‌دنبال این اتفاق سیستم ضدتقلب بازی این بازیکن را شناسایی کرد و تفنگش را از کار انداخت تا توانایی شلیک نداشته باشد. هنوز مشخص نیست که یک هکر چگونه موفق شده است به یک لابی خصوصی در رقابت‌های فینال آمریکای شمالی نفوذ کند و سپس درون بازی بازیکن‌های شرکت‌کننده را هک کند.

این اتفاق می‌تواند گستردگی و عواقب متفاوتی برای استودیو ریسپاون و دیگر بازیکن‌های Apex Legends داشته باشد و باید تا انتشار جزئیات بیشتر منتظر بمانیم.


منبع VGC
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده