نویسنده: عرفان بدری
// جمعه, ۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۱

بازی Baldur’s Gate 3 به‌زودی از قابلیت محبوبی پشتیبانی می‌کند

استودیوی لاریان قصد دارد تا در سال جاری پشتیبانی از ماد را به بازی Baldur’s Gate 3 اضافه کند. این ویژگی به همه پلتفرم‌ها اضافه خواهد شد.

به‌نظر نمی‌رسد که استودیوی لاریان حداقل در آینده نزدیک هیچ برنامه‌ای برای انتشار بسته الحاقی برای بازی Baldur’s Gate 3 داشته باشد، اما از زمان عرضه بازی تاکنون با انتشار به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های بزرگ به‌شکل منظم به‌خوبی از این بازی نقش‌آفرینی پشتیبانی کرده است. حالا این توسعه‌دهنده بلژیکی قصد دارد تا در سال ۲۰۲۴ شتیبانی کامل از مادها را به‌این بازی اضافه کند.

مایکل دوس، رئیس بخش انتشارات استودیوی لاریان اخیرا در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرده که این تیم توسعه‌دهنده مدتی است که روی پشتیبانی از ماد به‌شکل کراس پلتفرمی برای بازی Baldur’s Gate 3 کار می‌کند. طبق گفته دوس، اگرچه کار روی این ویژگی هنوز ادامه دارد، اما برنامه فعلی این است که آن را در سال ۲۰۲۴ به بازی اضافه کنند.

دوس در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «ما معمولا در مورد چیزی صحبت نمی‌کنیم تا زمانی‌که آماده شده باشد، اما همان‌طور که شاید خوانده باشید، ما یک استثناء ایجاد کرده‌ایم. ما روی یک برنامه قوی و کراس پلتفرمی برای پشتیبانی از ماد کار کرده‌ایم که در ادامه سال منتشر خواهد شد. ما از جامعه مادساز خود بسیار استقبال می‌کنیم و می‌خواهیم آن‌ها را حمایت کنیم. این ویژگی در راه است.

قهرمان بازی Baldur’s Gate 3 در حال نگاه کردن به جمعیت شهر

ما یک سیستم داریم، اما نیاز به تست دارد و هنوز نیاز به کار دارد. ما برای آن هیجان‌زده هستیم. من متوجه شدم که این ناراحت‌کننده است که با به‌روزرسانی بازی، ماد‌ها به مشکل می‌خورند. تیم‌های جامعه کاربری ما شروع به گفت‌وگو و هماهنگی با جامعه مادساز خواهند کرد. درحال‌حاضر کار روی آن ادامه دارد.»

همچنین استودیوی لاریان در پیامی که ازطریق سرور رسمی دیسکورد خود به‌اشتراک گذاشت، اعلام کرد که برنامه این است که پشتیبانی از ماد را برای مواردی مانند کلاس‌ها، رابط کاربری، سفارشی‌سازی، جادوها و برخی از منابع و مکانیزم‌های بازی ارائه دهد. پشتیبانی از ماد در پچ شماره ۷ بازی Baldur’s Gate 3 به‌آن اضافه خواهد شد که فعلا چند ماه تا انتشار آن فاصله داریم. در پیام استودیوی لاریان در دیسکورد آمده است:

«ما مدتی است که در حال کار روی پشتیبانی رسمی از مادها هستیم، ما بهترین امکانات را برای شما می‌خواهیم که شامل ایجاد یک راهکار است که به سازندگان ماد اجازه می‌دهد ماد‌های خود را در پلتفرم‌های مختلف منتشر کنند. با همکاری ارائه‌دهندگان پلتفرم‌ها، ما در حال کار برای به‌واقعیت درآوردن این امر هستیم و یک تیم برای پشتیبانی از سیستم طبقه‌بندی ماد در حال شکل‌گیری است.

یکی از شخصیت‌های بازی Baldur’s Gate 3

هدف ما این است که پشتیبانی از ماد را برای مواردی مانند کلاس‌ها، رابط کاربری، سفارشی‌سازی، جادوها و برخی از منابع و مکانیزم‌های بازی ارائه دهیم. از آنجایی که این امر کار کوچکی نیست، امیدواریم که مراحل ابتدایی پشتیبانی از ماد را در پچ بزرگ بعدی‌مان معرفی کنیم که هنوز چند ماه تا انتشار آن فاصله داریم. اگرچه ممکن است الان ناامید باشید، ما علاقه داریم با شما در این زمینه همکاری کنیم و برنامه‌هایی برای تماس با سازندگان ماد معروف داریم تا بیشتر گفت‌وگو کرده و با همکاری آن‌ها جلوی مشکلات آینده را بگیریم.»

بازی Baldur’s Gate 3 هم‌اکنون ازطریق پلتفرم‌های کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس قابل تجربه است. اخیرا مشخص شده است که این بازی ۹۰ میلیون دلار برای هاسبرو، شرکت مدار Wizards of the Coast که صاحب امتیاز مجموعه Baldur’s Gate است، درآمد به‌همراه آورده است.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده