نویسنده: حسن اکرامی
// پنجشنبه, ۷ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۸

بازی The Finals در مبارزه با متقلبان شکست خورده است

به‌نظر می‌رسد بازیکنان بازی چندنفره The Finals همچنان از حضور هکرها و متقلبان رنج می‌برند.

بازی تیراندازی و آنلاین The Finals در چند هفته گذشته با استقبال بالای بازیکن‌ها مواجه شد و شروعی بسیار موفقیت‌آمیز را به ثبت رساند. این بازی توسط استودیو Embark توسعه یافت و خبر عرضه ناگهانی آن در مراسم گیم اواردز امسال اعلام شد. درنهایت بازی The Finals موفق شد تنها در عرض دو هفته بیش از ۱۰ میلیون بازیکن را جذب کند. شروع این موفقیت از زمان عرضه نسخه بتای بازی در ماه‌های گذشته کلید خورد و بازیکن‌ها پس از تجربه بتا، بازخوردهای بسیار مثبتی داشتند.

با این وجود نسخه بتای The Finals با هجوم موجی گسترده از هکرها و متقلبان مواجه شد. بازیکن‌ها در آن زمان امیدوار بودند تیم سازنده تا زمان عرضه نسخه نهایی برای این مشکل راهکار مناسبی پیدا کند اما به‌نظر می‌رسد که تیم Embark موفق نشده است. در حال حاضر کمتر از یک ماه از عرضه کامل بازی می‌گذرد و در این مدت تقلب‌ها گسترش بیشتری پیدا کرده‌اند. همچنین به‌نظر می‌رسد فناوری‌های ضدتقلب و رهگیری متقلبان تیم سازنده، قدرت کافی برای جلوگیری از این مشکلات را ندارند.

نبردهای نفسگیر در بازی The Finals

با اینکه بازی The Finals یک اثر درگیرکننده، هیجان‌انگیز و محبوب به حساب می‌آید که به‌صورت رایگان در اختیار بازیکن‌ها قرار گرفته است اما بیشتر اخبار در مورد آن به بحث متقلبان اختصاص دارند. تاکنون هزاران کاربر توییتر و ردیت نگرانی‌های خود پیرامون حضور پررنگ افراد متقلب در بازی The Finals را ابراز کرده‌اند که دراین‌میان بازیکن‌هایی که تمایل دارند در حالت‌های رده‌بندی بازی پیشرفت کنند، بیشترین اعتراض را داشته‌اند.

طبق گزارش‌ها، استودیو Embark هم‌اکنون درگیر چند مشکل فنی شده است که مانع جلوگیری از فعالیت بازیکن‌های متقلب می‌شوند. بااین‌حال توسعه‌دهنده به‌تازگی اعلام کرد در حال نزدیک شدن به راه‌حل مناسب بوده و سعی می‌کند تجربه بازی را روان، ایمن و منصفانه نگه دارد. بازی The Finals تنها اثر چندنفره و رایگان نیست که مورد هجوم متقلبان قرار گرفته است و درکنار آن می‌توان بازی‌های دیگر از جمله وارزون، فورتنایت، Escape From Tarkov و Valorant را مثال زد.


منبع Insider-Gaming
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده