// چهار شنبه, ۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۱

۹ میلیون گیمر از سونی به دلیل قیمت های فروشگاه پلی استیشن شکایت کردند

۹ میلیون بازیکن پلی استیشن در بریتانیا از سونی به‌خاطر سواستفاده از موقعیت خود در فروشگاه پلی استیشن و ایجاد انحصار شکایت کرده‌اند.

هرچندوقت یکبار، سونی مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ سراسر جهان با شکایت‌های عجیبی رو‌به‌رو می‌شوند که برخی ادعای درستی دارند و برخی خیر. اکنون شکایت جدیدی از سونی به‌خاطر اندازه آن و اتهامات مطرح شده توجهات بسیاری را به خود جلب کرده است.

تقریبا ۹ میلیون بازیکن پلی استیشن در بریتانیا شکایتی ۷.۹ میلیارد دلاری از سونی ثبت کرده‌اند که ادعا می‌کند شرکت ژاپنی از موقعیت خود در بازار سواستفاده کرده است و با فروشگاه پلی استیشن، انحصار ایجاد کرده است. این شکایت ابتدا سال گذشته توسط الکس نیل مطرح شده بود؛ اما سونی آن را ناقص خوانده بود. اکنون دادگاه تجدیدنظر رقابت اعلام کرده است این پرونده باید پیگیری شود.

حالا که این پرونده به جریان افتاده است، نیل آن را اولین قدم برای تضمین باز پس گیری بدهی خریداران دانسته و می‌گوید فروشگاه پلی استیشن تنها مکانی است که می‌توان بازی‌های دیجیتالی و بسته‌های الحاقی را خریداری کرد و برای آن مشتریان مبلغ بیشتری برای خرید محصولات پرداخت کنند.


منبع PSU
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده