نویسنده: علی نوروزی
// چهار شنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۱

کیت توسعه پلی استیشن ۵ پرو احتمالا به زودی به دست استودیوهای سونی می‌رسد

تام هندرسون ادعا کرد که شرکت سونی ظرف چند ماه آینده کیت توسعه اولیه پلی استیشن 5 پرو را به استودیوهای فرست-پارتی پلی استیشن ارسال می‌کند.

اوایل سال جاری تام هندرسون از رسانه Insider Gaming ادعا کرد که سونی روی پلی استیشن 5 پرو کار می‌کند و نسخه قدرتمندتر کنسول نسل فعلی این شرکت برای عرضه در تعطیلات ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است. اکنون در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که تام هندرسون جزئیات بیشتری از میزان پیشرفت تولید این کنسول را ارائه کرده است.

تام هندرسون در گزارش تازه بار دیگر تأکید کرد که پلی استیشن 5 پرو «به‌طور قطع» مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد و کیت‌های توسعه‌ی اولیه کنسول ظرف چند ماه آینده برای استودیوهای فرست-پارتی پلی استیشن ارسال خواهد شد. بنابر ادعای تام هندرسون، استودیوهای ثرد-پارتی نیز تا پایان سال جاری کیت توسعه کنسول PS5 Pro را دریافت می‌کنند.

در گذشته تام هندرسون ادعا کرد که شرکت Sony سخت‌افزار دیگری را پیش از پلی استیشن 5 پرو عرضه می‌کند، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد. گزارش‌ها از کار سونی روی یک دستگاه قابل حمل و مدل جدیدی از کنسول PS5 با درایو دیسک قابل جداسازی حکایت دارند که ظاهرا در ماه سپتامبر روانه بازار می‌شود. هنوز زمان معرفی این سخت‌افزارها مشخص نیست، اما شاید در رویداد احتمالی PlayStation Showcase از آن‌ها رونمایی شود.

شرکت سونی اخیرا تأیید کرد که کنسول پلی استیشن 5 تا پایان ماه مارس ۳۸.۴ میلیون دستگاه فروش داشته است. این شرکت برای فروش ۲۵ میلیون دستگاه PS5 دیگر تا قبل از ماه آوریل ۲۰۲۴ برنامه دارد.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده