نویسنده: حسن اکرامی
// شنبه, ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۳

احتمال خرید سازنده بازی Angry Birds توسط سگا با قراردادی به ارزش ۱ میلیارد دلار

طبق گزارش‌ها، سگا در حال نهایی کردن قرارداد خرید شرکت Rovio به مبلغ یک میلیارد دلار است.

براساس گزارش جدید وال استریت ژورنال، سگا در آستانه خرید شرکت Rovio، سازنده مجموعه بازی Angry Birds به مبلغ یک میلیارد دلار است. طبق گفته افراد نزدیک به این معامله، شرکت سگا می‌تواند تا اواسط هفته جاری این قرارداد را کامل کند و به نظر می‌رسد مذاکرات بین دو شرکت با مشکلی مواجه نخواهد شد. باتوجه‌به بزرگی این قرارداد، باید ابتدا توسط سازمان‌های ناظر بررسی شود. با این وجود به نظر نمی‌رسد بررسی این معامله زیاد طول بکشد یا با مانع بزرگی مواجه شود.

سگا در ادغام با سایر شرکت‌های فعال در صنعت بازی سابقه زیادی دارد؛ برای مثال این ناشر در سال ۲۰۰۴ با شرکت سازنده ماشین‌آلات Sammy ادغام شد تا انواع محصولات سرگرمی از جمله بازی‌های آرکید را تولید کرد. باتوجه‌به این سابقه، اضافه شدن شرکت Rovio و مجموعه انگری بردز که هنوز در میان بازیکنان موبایل محبوب و شناخته‌شده به حساب می‌آید، منطقی خواهد بود.

Rovio، شرکت توسعه‌دهنده مستقر در فنلاند است که در سال ۲۰۰۹ با عرضه بازی Angry Birds توانست نقشی اساسی در رونق بازی‌های موبایل ایفا کند. محبوبیت سری پرندگان خشمگین در گذشته به‌حدی بود که چند نسخه فرعی و محصول سینمایی از آن روانه بازار شد؛ بااین‌حال محبوبیت پرندگان خشمگین در میان بازیکنان به مرور کاهش پیدا کرده است.

در اوایل سال جاری میلادی، شرکت Rovio مذاکرات خود برای ملحق شدن به شرکت Playtika با مبلغ ۸۰۰ میلیون دلار شروع کرده بود اما درنهایت این معامله انجام نشد. به نظر می‌رسد شرکت سگا در تلاش است با پیشنهاد بهتر خود، قراداد خرید Rovio را نهایی کند. با این وجود باید تا اعلام خبر رسمی و نهایی تایید شدن این قرارداد منتظر بمانیم.

نظر شما درباره این خبر چیست؟ آن را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Pushsquare
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده