نویسنده: حسن اکرامی
// چهار شنبه, ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۷

استفاده از فناوری‌های دوال‌سنس در بازی Star Wars Jedi: Survivor

به‌گفته‌‌ی کارگردان Star Wars Jedi: Survivor، تیم توسعه از قابلیت‌های کنترلر دواس‌سنس به‌خصوص بازخوردهای لرزشی آن استفاده کرده است.

استودیو ریسپاون قصد دارد با Star Wars Jedi: Survivor، یک دنباله‌‌ی ارزشمند را عرضه کند. تیم سازنده به همین خاطر از قابلیت‌های کنسول‌های نسل نهمی به‌خصوص کنترل دوال‌سنس، به خوبی بهره برده است. استیگ آسموسن، کارگردان هر دو نسخه‌ Star Wars Jedi که سابقه‌ کار روی بازی God of War 3 را نیز دارد، در یک مصاحبه با بلاگ پلی استیشن به قابلیت‌های کنترلر دوال‌سنس و تاثیر آن‌ها در تجربه‌‌ی بازی Star Wars Jedi: Survivor اشاره کرد.

آسموسن در این‌باره گفت: «با کنسول پلی استیشن 5، ما به‌طور واقعی در حال کاوش باخوردهای لمسی و سایر فناوری‌هایی هستیم که این کنترلر به همراه دارد. دیدن واکنش دوال‌سنس نسبت به نیروهای فشار و کشش بسیار سرگرم‌کننده است. کار با این کنترلر احساس بسیار خوبی دارد و ما از آن بهره می‌بریم. هنگامی که در بازی از نیروهای فشار یا کشش استفاده کنید، تاثیر آن را روی تریگر احساس خواهید کرد.

اگر واقعا روی تریگرها فشار وارد کنید، آن‌ها پاسخ متفاوتی خواهند داد. در مقابل اگر آن‌ها را به نرمی فشار دهید، بازی‌ هم به همان میزان به شما واکنش نشان می‌دهد. این تفاوت ظریف در لرزش‌های روی کنترلر است که تجربه‌ی بازی با آن را بسیار برجسته می‌کند. تیم صداگذاری و طراحی مبارزه ما واقعا توانسته‌اند احساس اتفاقاتی که در جهان رخ می‌دهد، تأثیرات آن‌ها و همه بازخوردهایی را که باید توسط بازیکنان تجربه شوند، [ازطریق دوال‌سنس به گیمر] منتقل کنند».

بدون شک تصور استفاده از توانایی‌های Cal یا مبارزه با Lightsaber درحالی‌که بازخوردهای لمسی و پرجزئیات آن‌ها را دریافت می‌کنید، بسیار فوق‌العاده است. همین نکته نشان می‌دهد نقش دوال‌سنس در تجربه‌ی بازی Star Wars Jedi: Survivor فراتر از یک کنترلر بازی ساده خواهد بود. به‌عنوان بخش دیگری از اطلاعات منتشرشده از بازی Star Wars Jedi: Survivor در بلاگ پلی استیشن، تایید شد که بازیکنان می‌توانند با کمک یک موجود پرنده به نام Belter در نقشه‌های بازی پرواز کنند؛ تا امکان کاوش در مناطق وسیع آن را به‌دست آورند. جزئیات فراوان این محیط‌ها در زمان واقعی رندر می‌شوند.

بازی Star Wars Jedi: Survivor قرار است در تاریخ ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل) سال جاری روی پلتفرم‌های کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس عرضه شود.

شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ جدیدترین اخبار بازی Star Wars Jedi: Survivor را با ما به اشتراک گذارید.


منبع Pushsquare
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده