نویسنده: علی نوروزی
// یکشنبه, ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۱

انتشار سومین آپدیت نسخه کامپیوتر The Last of Us Part 1 در سه‌شنبه هفته جاری

استودیو ناتی داگ از انتشار یک هاتفیکس برای نسخه کامپیوتر The Last of Us Part 1 در روز سه‌شنبه و یک به‌روزرسانی بزرگ‌تر تا انتهای هفته جاری خبر داد.

نسخه کامپیوتر بازی The Last of Us Part 1 در زمان عرضه با مشکلات زیادی همراه بود که واکنش منفی بسیاری از بازیکن‌ها را به‌دنبال داشت. استودیو Naughty Dog تاکنون دو بسته به‌روزرسانی برای رفع برخی از ایرادات منتشر کرده است، اما این نسخه کماکان با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کند. اکنون در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که ناتی داگ از برنامه‌های خود برای انتشار آپدیت‌های بیشتر جهت رفع ایرادات باقی‌مانده پرده برداشته است.

ناتی داگ در توئیتر اعلام کرد: «می‌دانیم که نسخه کامپیوتر بازی انتظارات برخی از بازیکن‌ها را در زمینه کیفیت برآورده نکرده است. تیم سازنده با تمام قوا در تلاش برای رفع مشکلاتی است که شماری از گیمرها را از تجربه اثر بازمی‌دارد. ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این محصول به سطح کیفی مورد انتظار و شایسته طرفدارها برسد».

استودیو Naughty Dog با انتشار توئیت دیگری اظهار داشت: «یک هاتفیکس برای رفع مشکل لرزش دوربین هنگام استفاده از ماوس، برخی از کرش‌ها و موارد دیگر در سه‌شنبه هفته جاری برای نسخه کامپیوتر The Last of Us Part 1 منتشر می‌شود. یک بسته به‌روزرسانی بزرگ‌تر نیز برای انتشار در اواخر هفته در نظر گرفته شده است».

این توسعه‌دهنده در توئیت پایانی گفت: «از بازیکن‌ها می‌خواهیم تا برای کسب تجربه بهتر از جدیدترین درایور کارت‌های گرافیک انویدیا، AMD و اینتل استفاده کنند. تیم ما با همکاری استودیو Iron Galaxy به بررسی و رفع مشکلات موجود نسخه کامپیوتر The Last of Us Part I ادامه می‌دهد تا یک تجربه عالی از بازی را ارائه کند».

بازیکن‌ها می‌توانند در تاریخ ۱۵ فروردین (۴ آوریل) منتظر انتشار سومین به‌روزرسانی بازی The Last of Us Part 1 باشند که مشکل لرزش در حرکت دوربین هنگام استفاده از ماوس، تعدادی از کرش‌ها و مسائل دیگر را برطرف می‌کند. استودیو ناتی داگ روی یک پچ بزرگ دیگر نیز کار می‌کند که اصلاحات اضافی را به‌همراه می‌آورد. بازیکن‌ها می‌توانند در صورت مواجهه با مشکلات دیگر اقدام به گزارش آن‌ها کنند تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرند.

نسخه کامپیوتر بازی The Last of Us Part I از زمان انتشار در تاریخ ۸ فروردین (۲۸ مارس) با ایرادات زیادی در زمینه عملکرد مواجه بوده است. بسیاری از بازیکن‌ها مشکلاتی نظیر مدت زمان طولانی بارگذاری سایه‌زن‌ها (Shaders)، کاهش عملکرد و ثبات هنگام بارگذاری سایه‌زن‌ها در پس‌زمینه، نشت حافظه (Memory Leak) و عدم اجرای بازی با وجود داشتن حداقل سیستم مورد نیاز را گزارش دادند که در بسیاری از موارد مانع از تجربه بازی می‌شد.


منبع VG24/7
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده