نویسنده: علی نوروزی
// جمعه, ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۸

نمایشگاه E3 2023 رسما لغو شد

اتحادیه سرگرمی‌های نرم‌افزاری و شرکت ReedPop با انتشار بیانیه جدیدی رسما از لغو نمایشگاه E3 2023 خبر دادند.

در هفته‌های اخیر شرکت‌ها و ناشران بزرگ با انتشار اطلاعیه‌هایی تأیید کردند که در نمایشگاه E3 2023 حاضر نخواهند شد. در ابتدا شرکت‌های نینتندو و مایکروسافت کناره‌گیری خود از این نمایشگاه سالانه را اعلام کردند و شرکت‌هایی نظیر یوبیسافت و سگا نیز اخیرا به جمع آن‌ها پبوستند. در روزهای گذشته گزارش‌هایی مبنی‌بر لغو قریب‌الوقوع این رویداد منتشر شد و اکنون در میان تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که این مورد رسما تأیید شده است.

اتحادیه سرگرمی‌های نرم‌افزاری (ESA) و شرکت ReedPop به‌تازگی اعلام کردند که نمایشگاه E3 2023 رسما لغو شده است؛ رویدادی که برای برگزاری در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۶ خرداد (۱۳ تا ۱۶ ژوئن) برنامه‌ریزی شده بود.

شرکت‌های ESA و ReedPop در بیانیه‌ای اظهار داشتند: «اتخاذ این تصمیم به‌خاطر تمام تلاش‌های ما و شرکای‌مان برای برگزاری رویداد دشوار بود، اما باید کاری را انجام می‌دادیم که به صلاح صنعت بازی‌ها و نمایشگاه E3 بود. درک می‌کنیم که دموهای قابل تجربه آثار شرکت‌های مشتاق به حضور در نمایشگاه آماده نبود و چالش‌های تأمین منابع به یک مانع برای شرکت در نمایشگاه امسال تبدیل شد. از همه افراد متعهد به پیگیری این رویداد عذرخواهی می‌کنیم که قادر به برگزاری رویداد درخور آن‌ها نیستیم؛ رویدادی که برگزاری آن از شرکت ReedPop انتظار می‌رفت».

از چند سال پیش نمایشگاه E3 با موانع زیادی در مسیر برگزاری مواجه شده است؛ به‌طوری که نمایشگاه E3 2018 آخرین رویدادی بود که به‌طور کامل پیگیری شد. شرکت سونی در سال ۲۰۱۹ برای اولین‌بار از زمان آغاز به کار نمایشگاه E3 تصمیم به کناره‌گیری از آن گرفت و نمایشگاه سال ۲۰۲۰ تحت تأثیر همه‌گیری کووید-۱۹ به‌طور کامل لغو شد. این نمایشگاه در سال ۲۰۲۱ به‌عنوان یک رویداد کاملا دیجیتالی برگزار شد و در سال ۲۰۲۲ نیز خبری از آن نبود.

بااین‌حال تعدادی رویداد و نمایشگاه بزرگ در ماه ژوئن ۲۰۲۳ برگزار می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مراسم Summer Game Fest، رویداد Xbox Games Showcase (که بلافاصله پس از Starfield Direct پیگیری می‌شود) و رویداد Ubisoft Forward اشاره کرد. ظاهرا شرکت سونی نیز برای میزبانی یک PlayStation Showcase در آن زمان آماده می‌شود. گویا شرکت کونامی هم برنامه‌های بزرگی برای نمایشگاه E3 2023 داشته است که به رویداد دیگری موکول می‌شود؛ از معرفی نسخه ریمیک Metal Gear Solid 3 تا نسخه بعدی بازی Castlevania.


منبع GamingBolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده