نویسنده: حسن اکرامی
// شنبه, ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۷

مایکروسافت دور کردن بازی‌ها از پلتفرم پلی استیشن را تکذیب کرد

مایکروسافت در پاسخ به‌گفته‌ی اخیر رئیس آرکین، دور کردن بازی‌ها از پلتفرم پلی استیشن را تکذیب کرد.

اخیرا استودیوی آرکین جزئیات جدیدی از بازی Redfall را به اشتراک گذاشت. اما شاید یکی از مهم‌ترین افشاگری‌های اخیر، مربوط‌به نسخه‌ی پلی استیشن 5 این بازی باشد. چندی پیش هاروی اسمیت، مدیرعامل استودیو آرکین در یک مصاحبه با IGN فرانسه تایید کرد که نسخه‌ی پلی استیشن 5 بازی Redfall به مدت یک سال در حال توسعه بود و مایکروسافت پس از خرید زنی‌مکس مدیا، عرضه‌ی آن را لغو کرده است.

بااین‌حال اسمیت در ادامه توضیح داد که این خرید به نفع آرکین بود. چرا که تمرکز کمتر سازندگان روی نسخه‌های کنسولی و دسترسی به گروه بزرگی از بازیکنان ازطریق گیم‌پس، منافع خوب این خرید به شمار می‌آیند. بااین‌حال اخیرا شرکت سونی و مایکروسافت پیرامون خرید احتمالی اکتیویژن بلیزارد با هم اختلافات زیادی داشتند و این مصاحبه‌ی اسمیت، آتش آن را بیشتر شعله‌ور کرد.

ومپایر پرنده در redfall

حال یکی از مدیران روابط عمومی مایکروسافت در پاسخ به این بیانیه‌ی آرکین گفته است: «ما هیچ عنوانی را از پلی استیشن نگرفته‌ایم. درواقع، از زمانی‌که زنی‌مکس را خریداری کردیم، بازی‌هایی را که روی پلی‌ استیشن سونی عرضه می‌شوند، گسترش دادیم. دو بازی اول یعنی Deathloop و Ghostwire: Tokyo پس از کامل شدن خرید، به‌طور انحصاری روی پلی استیشن 5 منتشر شدند. ما از زمان خرید آی‌پی Minecraft همین کار را انجام دادیم و دامنه‌ی پلتفرم‌های آن را افزایش دادیم.

همه بازی‌هایی که در زمان خرید زنی‌مکس در مارس ۲۰۲۱ روی پلی‌ استیشن عرضه شده بودند، هنوز در دسترس هستند و ما به‌روزرسانی‌های محتوای آن‌ها را روی پلی‌ استیشن و کامپیوترها ادامه داده‌ایم. ما همیشه گفته‌ایم که تصمیمات آینده در مورد عرضه بازی‌های زنی‌مکس برای کنسول‌های دیگر به‌صورت موردی بررسی خواهد شد».

بازی Redfall قرار است در تاریخ ۱۲ اردیبهشت (۲ مه) امسال روی کامپیوترها و کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس عرضه شود. همچنین مشترکان سرویس گیم پس می‌توانند از روز اول انتشار به این بازی دسترسی داشته باشند. آرکین اخیرا تایید کرد که بازی Redfall، بیشترین پشتیبانی پس از عرضه را در میان بازی‌های این استودیو دریافت خواهد کرد.

شما می‌توانید نظرات خود درباره‌ی این اخبار را با تیم زومجی و سایر کاربرها در میان بگذارید.


منبع Gamingbolt
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده